Lourdes – La Salette

Lourdes – La Salette

Szlakiem Sanktuariów Maryjnych

Praga – Reims – Paryż – Lisieux – Lourdes – La Salette – Ars – Genewa – Altotting  

1 dzień – wyjazd z Krakowa. Przejazd do Pragi i spacer po mieście: Most Karola, Rynek Staromiejski, Kościół Karmelitów i Dzieciątko Praskie – Sanktuarium Msza św. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w pobliżu granicy czesko – niemieckiej. 

2 dzień – po śniadaniu przejazd przez Niemcy w kierunku Francji. Postój w Reims – Katedra koronacyjna francuskich królów, miejsce związane ze św. Joanną D’Arc. Obiadokolacja i nocleg w hotelu na przedmieściach Paryża. 

3 dzień – po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Paryża. W programie m.in.: Wyspa La Cite z Katedrą Notre - Dame, Pałac Sprawiedliwości, następnie spacer urokliwymi uliczkami Dzielnicy Łacińskiej, Sanktuarium Cudownego Medalika, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Wieża Eiffla (z zewnątrz), wzgórze Montmartre z górującą nad miastem Bazyliką Sacre Coeur, obiadokolacja, wieczorny rejs statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu  w późnych godzinach wieczornych, nocleg. 

4 dzień – po śniadaniu przejazd  Lisieux - miasta Świętej Teresy, nawiedzenie miejsc związanych z życiem Świętej (Buissonets, Katedra św. Piotra, Karmel, Bazylika), czas wolny, obiadokolacja. Przejazd do hotelu w okolicach Tours na nocleg. 

5 dzień – po śniadaniu. Przyjazd do Lourdes zwiedzanie miejsc związanych z życiem św. Bernadetty: dom rodzinny, Ciemnica, Sanktuarium. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek, obiadokolacja, udział w nabożeństwie wieczornym, powrót na nocleg. 

6 dzień – po śniadaniu, całodzienny pobyt w Lourdes (urokliwym pirenejskim miasteczku)  i na terenie Sanktuarium: Grota Masabielska, Bazyliki (Górna, Różańcowa, Piusa X). Obiadokolacja, udział w Procesji Światła. Powrót do hotelu na nocleg. 

7 dzień – po śniadaniu przejazd do La Salette, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma, obiadokolacja, udział w wieczornym nabożeństwie i procesji z lampionami. Powrót na nocleg. 

8 dzień – po śniadaniu pobyt do Sanktuarium Płaczącej Madonny, następnie przejazd do Ars, miasta związanego z posługą kapłańską - biednego proboszcza” czyli św. Jana Marii Vianney. Zobaczymy kościół i konfesjonał, w którym spowiadał ponad 17 godz. dziennie, nawiedzimy kaplicę serca, w której znajduje się relikwiarz z sercem świętego proboszcza, plebanię, niezmienioną od jego czasów oraz pomnik upamiętniający jego spotkanie z małym pastuszkiem. Święta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.   

9 dzień – po śniadaniu  przejazd do Sanktuarium Maryjnego w Altotting, gdzie czci się słynną Czarną Madonnę, zwiedzanie rotundy oraz szopki z ruchomymi figurkami. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

10 dzień – po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do kraju, przejazd przez Niemcy, Austrię, Czechy. Powrót do Krakowa w  późnych godzinach wieczornych.  

Kod Termin Cena

 - 

 - 


Cena zawiera:
- przejazd autokarem
- zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach
- wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji
- ubezpieczenie: KL i NNW
- opieka pilota
- opieka duszpasterza
- codzienne Msze Św.
- turystyczny fundusz gwarancyjny 

Uwagi:    * Sugerowane kieszonkowe  na bilety wstępu, miejscowych przewodników,  wjazdy  do  miast, taksę klimatyczną, zestawy słuchawkowe : ok. 100 

* kolejność zwiedzania może ulec zmianie 

 

Istnieje możliwość wykupienie dodatkowych ubezpieczeń:

- ubezpieczenie od chorób przewlekłych 

- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl