Argentyna – Brazylia

Argentyna – Brazylia

Argentyna - Brazylia 

 


1 dzień -  Zbiórka na lotnisku w Warszawie o godz. 12:50. Wylot do Buenos Aires o godz. 16:30 przez jeden z europejskich portów lotniczych.

2 dzień - Przylot do Buenos Aires o godz. 07:55. Zwiedzanie pięknego Buenos Aires: katedra, piękne gmachy centralnej części miasta, Casa Rosada – siedziba prezydenta na Placu Majowym, najważniejsze place i pomniki. Wspólne zdjęcie przy wspaniałym pomniku Św. Jana Pawła II. Udajemy się też do miejsca, gdzie mieszkał kardynał Jorge Bergoglio, obecny Ojciec Święty  Franciszek. Wizyta w dzielnicy artystów La Boca. Kiedyś była to dzielnica robotników portowych, dziś pełna kolorytu i modna część miasta. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

3 dzień – Po dłuższym odpoczynku i śniadaniu dalsze zwiedzanie Buenos Aires . Wizyta na pięknym cmentarzu Recoletta. Spacer po deptaku Florida, mnóstwo tu sklepów i kafejek.  Czas wolny  Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

4 dzień - Śniadanie w hotelu. Przejazd do miejscowości Lujan, w której znajduje się najsłynniejsze w Argentynie Sanktuarium Matki Bożej. Wizyta w sanktuarium, do którego przybywają tysiące pielgrzymów, aby pomodlić się do XVII wiecznej figurki Matki Boskiej, udział w Mszy Świętej Przejazd w głąb Pampy- krainy nizinnej z obszarami rolniczymi. Okazja do spotkania z Gauchos - argentyński odpowiednik cowboy'ów, opcjonalnie wycieczka konna. Powrót do Buenos Aires.  Kolacja Nocleg w hotelu w Buenos Aires.

5 dzień – śniadanie. Przejazd na lotnisko i wylot w rejon Wodospadów Iguassu, jednej z największych atrakcji świata. Przejazd nad pobliskie wodospady. Spacer trasą Parku Narodowego Iguazu. Podziwianie wspaniałych widoków ze wszystkich możliwych punktów widokowych ze strony brazylijskiej. Wodospady sa położone na granicy brazylijsko – argentyńskiej  Składają się z wielu kaskad spadającej w czeluść rzeki Iguassu. Największe wrażenie robi Garganta del Diablo (Piekielna Gardziel), najsłynniejsza odnoga wodospadów.
W parku narodowym obejmującym wodospady spotkamy się z bujną, tropikalną roślinnością.  Kolacja. Nocleg w hotelu w Foz

6 dzień - Śniadanie w hotelu. Przejazd do Foz do Iguazu po stronie  Argentyny.  Następnie wyznaczonymi szlakami i w ekologicznej kolejce turystycznej będziemy odkrywać tajemnice tropikalnego lasu deszczowego, a naszym oczom ukażą się przepiękne widoki wodospadów; przejdziemy trasę ok. 2 km pomostem aż do tarasu widokowego, z którego zachwycimy się pięknem największego wodospadu Iguazu - Garganta del Diablo (Diabelska Gardziel), mającego ponad 70 m wysokości. Podpłynięcie łódką motorową bezpośrednio pod ścianę wodospadów. Cena ok. 50 USD. Zakwaterowanie w  hotelu, kolacja i nocleg

7 dzień – śniadanie. Przejazd na lotnisko i wylot do Sao Paulo. Przejazd do Aparecidy - wizyta w starej Bazylice NMP, a następnie w nowej Bazylice, którą poświęcił Św. Jan Paweł II. Przechowywana jest tutaj figura Matki Boskiej, cudownie odnalezionej przez rybaków. Następnie przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.  

8 dzień – śniadanie. Przejazd do Paraty zwiedzanie miasta. Jest to jedno z ładniejszych, portugalskich kolonialnych miasteczek. Spokojne, pozbawione aut i wykładane kamieniami ulice oraz stare kamieniczki ze sklepami i tradycyjnymi restauracjami tworzą niepowtarzalny nastrój dawnych lat. Rejs niewielkim statkiem pomiędzy zielonymi wyspami na jedną z dzikich plaż, gdzie będzie można w spokoju zażyć kąpieli. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

9 dzień – śniadanie i wyjazd do Rio de Janeiro. Wizyta w sambodoromo oraz na stadionie Maracana (tylko z zewnątrz). Wjazd kolejką linową na słynną Głowę Cukru - Pao de Açucar. Zobaczymy też pięknie położony pomnik Fryderyka Chopina. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

10 dzień - Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Rio de Janeiro: spacer po kolonialnym Starym Mieście. Wjazd na wzgórze Corcovado, z której rozpościera się wspaniała panorama miasta. Znajduje się tam królująca nad Rio de Janeiro statua Chrystusa Odkupiciela. Zobaczymy katedre i zobaczymy wspaniale plaze Ipaneme i Leblon i Copacabane. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

11 dzień – śniadanie, czas wolny na plażowanie na przepięknej plaży Copacabana  lub wycieczki fakultatywne. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

12 dzień – śniadanie. Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy  o godz. 20:40.  

13 dzień - Przylot do Warszawy o godz. 13:55. Zakończenie pielgrzymki. 

 

Cena zawiera: 

- bilety lotnicze na całej trasie (przeloty główne i wewnętrzne)
- wszelkie koszty transportu drogowego wynajętymi mikrobusami lub autokarami;
- rejsy morskie wg programu; rejs w okolicach Paraty;
- przejazdy kolejkami w Rio de Janeiro;
- noclegi (tylko pokoje 2-osobowe) w hotelach 3* i 4* podczas objazdu;
- 2 posiłki dziennie: (śniadania w hotelach, pozostałe posiłki wyszczególnione w programie w hotelach lub restauracjach w zależności od programu dnia);
- bilety wstępów do obiektów wymienionych w programie; 
- ubezpieczenie KL, NNW, bagaż;
- lokalni przewodnicy w wybranych miejscach;
- polski pilot na całej trasie pielgrzymki (odbiera grupę na miejscu po przylocie)

Cena nie zawiera:  
- pozostałego wyżywienia; napojów do obiadów lub kolacji;
- ewentualnych kosztów zwiedzania obiektów nieujętych w programie
- zwyczajowych, obowiązkowych napiwków (łącznie ok. 50 USD/osobę);

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl