Chiny

Chiny

Pekin – Mingów – Xi’an – Guilin – Yangshuo – Longsheng – Hongzhou – Szanghaj

1 dzień -  Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku  odpraw. Przelot do Pekinu. 

2 dzień – Przylot do Pekinu. Powitanie i transfer do hotelu. Po południu zwiedzanie Świątyni Nieba (lista UNESCO) na terenie której znajduje się Pawilon Modłów o Pomyślne Zbiory – najwyższa budowla drewniana Chin, będąca także symbolem Pekinu. Obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg. 

3 dzień: – Śniadanie. Wycieczka do BADALING , gdzie znajdują się najlepiej zachowane fragmenty Wielkiego Muru Chińskiego (lista UNESCO) – jedynej budowli na Ziemi widocznej z kosmosu. Przejazd na teren położonej w pobliżu nekropolii Cesarzy z Dynastii Ming (lista UNESCO) – wizyta na terenie jednego z grobowców. Obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg. 

4 dzień – Spacer po Placu Tiananmen – Bramy Niebiańskiego Spokoju.  Zwiedzanie Zakazanego Miasta – Zimowego Pałacu Cesarskiego (lista UNESCO), który jest największym i najlepiej zachowanym zabytkowym kompleksem na terenie Chin. Zakazane Miasto służyło Cesarzom z dwóch dynastii Ming i Qing za siedzibę. Następnie zwiedzanie Letniego Pałacu Cesarskiego (lista UNESCO) będącego jednym z najwspanialszych zabytków Pekinu. Pałac składa się z szeregu malowniczych pawilonów i budowli, położonych w ogrodzie nad jeziorem, na terenie którego znajduje się Marmurowy Statek, na którym Cesarzowa Cixi zwykła jadać posiłki. Obiadokolacja. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd nocnym pociągiem do Xi’an. 

5 dzień – Przyjazd do Xi’an. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po śniadaniu zwiedzanie najsławniejszego obecnie muzeum na terenie Chin – ARMII TERAKOTOWEJ (lista UNESCO), która miała towarzyszyć pierwszemu cesarzowi Qin Shihuang w życiu pozagrobowym (III w. p.n.e.) Następnie zwiedzanie Pagody Dzikich Gęsi. Obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

6 dzień – Śniadanie. Czas wolny, lunch. Po południu transfer na lotnisko, przelot do Guilin – miasta, które z uwagi na swoje wspaniałe położenie wśród krasowych gór o niesamowitych kształtach uważane jest za jedną z największych atrakcji turystycznych Chin. Przylot do Guilin, transfer do hotelu. Nocleg. 

7 dzień – Śniadanie. Rejs statkiem wycieczkowym po RZECE LI wśród przepięknych krasowych wzgórz. Spacer po YANGSHUO, jednym z najpopularniejszych wśród turystów miast w  Chinach. Podziwianie pięknych krajobrazów. Obiadokolacja. Powrót na nocleg do Guilin.   

8 dzień – Śniadanie. Wycieczka do Longsheng, podziwianie tarasów ryżowych wspinających się na wysokość 800 m.n.p.m. stanowiących szczyt osiągnięć inżynierskich, uważanych za najpiękniejsze tarasy ryżowe w Chinach. Powrót do Guilin. Obiadokolacja. Nocleg. 

9 dzień – Śniadanie. Czas wolny, lunch. Po południu transfer na lotnisko, przelot do Hongzhou. Przylot, przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.  

10 dzień – Śniadanie. Wycieczka nad Jezioro Zachodnie, przejażdżka nad brzegiem jeziora, otoczonego pięknymi kompleksami ogrodowymi. Zwiedzanie Pagody Sześciu Harmonii – jest to pozostałość znajdującej się w tym miejscu świątyni, zbudowanej w 970 roku. Celem jej wzniesienia była chęć przebłagania żywiołów odpowiedzialnych za coroczne powodzie. Powodowała je przepływającą w pobliżu rzeka. Ta 60-metrowa pagoda, która do XVII wieku pełniła rolę latarni morskiej, uważana jest za arcydzieło klasycznej chińskiej architektur. Wizyta w Parku Huaguang, położonym na półwyspie, pomiędzy jeziorami (możliwość obserwowania złotych rybek). Obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg. 

11 dzień – Śniadanie. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd pociągiem do Szanghaju. Przyjazd, transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Lunch. Czas wolny. Nocleg. 

12 dzień – Śniadanie. Zwiedzanie Szanghaju nazywanego „Paryżem Wschodu”, będącego stolicą handlową Chin. Zobaczymy: Ogród Yuyuan (Yu),  Świątynię Nefrytowego Buddy – jedną  z niewielu świątyń buddyjskich   w mieście z figurą Buddy z birmańskiego nefrytu – uznawaną za najpiękniejszą na świecie, Ulicę Nanjing  i Bund. Obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg. 

13 dzień – Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.

 

Cena zawiera: 
-
 przelot na trasie Warszawa – Pekin, Szanghaj – Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
-  przejazdy pociągami Pekin – Xi’an, Hangzhou – Szanghaj; przeloty wewnętrzne Xi’an- Guilin, Guilin – Hongzhou,
-  przejazdy klimatyzowanym busem lub autokarem zgodnie z programem
-  zakwaterowanie w hotelach ***/**** w pokojach 2 os z łazienką 
-  wyżywienie: śniadania w hotelach i lunche/obiadokolacje w lokalnych restauracjach  (wymienione w programie)
-  wycieczki oraz bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (wymienione w programie) 
-  opieka pilota  na całej trasie oraz pilotów lokalnych
-  wizę do Chin
-  ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)

 Cena nie zawiera:
- posiłków nie wymienionych w programie
- opłat za filmowanie i fotografowanie
-  wydatków osobistych
-  zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 4 USD dziennie 

Uwagi:
Dopłata do pokoju 1-osobowego: 230 USD

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl