Chiny

Pekin - Wielki Mur - Xi'an - Guilin - Longsheng - Hongzhou - Szanghaj 

1 dzień - Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku  odpraw. Przelot do Pekinu.

2 dzień - Przylot do Pekinu. Powitanie i transfer do hotelu. Lunch. Po południu zwiedzanie Świątyni Nieba (lista UNESCO) na terenie której znajduje się Pawilon Modłów o Pomyślne Zbiory – najwyższa budowla drewniana Chin, będąca także symbolem Pekinu. Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień - Śniadanie. Wycieczka do BADALING , gdzie znajdują się najlepiej zachowane fragmenty Wielkiego Muru Chińskiego (lista UNESCO) – jedynej budowli na Ziemi widocznej z kosmosu. Przejazd na teren położonej w pobliżu nekropolii Cesarzy z Dynastii Ming (lista UNESCO) – wizyta na terenie jednego z grobowców. W czasie wycieczki lunch. Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień - Śniadanie. Spacer po Placu Tiananmen – Bramy Niebiańskiego Spokoju.  Zwiedzanie Zakazanego Miasta – Zimowego Pałacu Cesarskiego (lista UNESCO), który jest największym i najlepiej zachowanym zabytkowym kompleksem na terenie Chin. Zakazane Miasto służyło Cesarzom z dwóch dynastii Ming i Qing za siedzibę. Następnie zwiedzanie Letniego Pałacu Cesarskiego (lista UNESCO) będącego jednym z najwspanialszych zabytków Pekinu. Pałac składa się z szeregu malowniczych pawilonów i budowli, położonych w ogrodzie nad jeziorem, na terenie którego znajduje się Marmurowy Statek, na którym Cesarzowa Cixi zwykła jadać posiłki. Podczas zwiedzania lunch. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd nocnym pociągiem do Xi’an.

5 dzień -  Przyjazd do Xi’an. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po śniadaniu zwiedzanie najsławniejszego obecnie muzeum na terenie Chin - ARMII TERAKOTOWEJ (lista UNESCO), która miała towarzyszyć pierwszemu cesarzowi Qin Shihuang w życiu pozagrobowym (III w. p.n.e.) Następnie zwiedzanie Pagody Dzikich Gęsi. Podczas zwiedzania lunch. Powrót do hotelu, nocleg.

6 dzień -  Śniadanie. Czas wolny, lunch. Po południu transfer na lotnisko, przelot do Guilin – miasta, które z uwagi na swoje wspaniałe położenie wśród krasowych gór o niesamowitych kształtach uważane jest za jedną z największych atrakcji turystycznych Chin. Przylot do Guilin, transfer do hotelu. Nocleg.

7 dzień -  Śniadanie. Rejs statkiem wycieczkowym po RZECE LI wśród przepięknych krasowych wzgórz. Lunch w czasie rejsu. Spacer po YANGSHUO, jednym z najpopularniejszych wśród turystów miast w Chinach. Podziwianie pięknych krajobrazów. Powrót na nocleg do Guilin.  
8 dzień - Śniadanie. Wycieczka do Longsheng, podziwianie tarasów ryżowych wspinających się na wysokość 800 m.n.p.m. stanowiących szczyt osiągnięć inżynierskich, uważanych za najpiękniejsze tarasy ryżowe w Chinach. Lunch, Powrót do Guilin. Nocleg.

9 dzień - Śniadanie. Czas wolny, lunch. Po południu transfer na lotnisko, przelot do Hongzhou. Przylot, przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

 10 dzień -  Śniadanie. Wycieczka nad Jezioro Zachodnie, przejażdżka nad brzegiem jeziora, otoczonego pięknymi kompleksami ogrodowymi. Zwiedzanie Pagody Sześciu Harmonii – jest to pozostałość znajdującej się w tym miejscu świątyni, zbudowanej w 970 roku. Celem jej wzniesienia była chęć przebłagania żywiołów odpowiedzialnych za coroczne powodzie. Powodowała je przepływającą w pobliżu rzeka. Ta 60-metrowa pagoda, która do XVII wieku pełniła rolę latarni morskiej, uważana jest za arcydzieło klasycznej chińskiej architektury. Wizyta w Parku Huaguang, położonym na półwyspie, pomiędzy jeziorami (możliwość obserwowania złotych rybek). Podczas zwiedzania lunch. Powrót do hotelu, nocleg.

11 dzień - Śniadanie. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd pociągiem do Szanghaju. Przyjazd, transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Lunch. Czas wolny. Nocleg.

12 dzień - Śniadanie. Zwiedzanie Szanghaju nazywanego „Paryżem Wschodu”, będącego stolicą handlową Chin. Zobaczymy: Ogród Yuyuan (Yu),  Świątynię Nefrytowego Buddy – jedną z niewielu świątyń buddyjskich w mieście z figurą Buddy z birmańskiego nefrytu – uznawaną za najpiękniejszą na świecie, Ulicę Nanjing i Bund. Podczas zwiedzania lunch. Powrót do hotelu, nocleg.

13 dzień - Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl