Chorwacja

Chorwacja

Zagrzeb – Plitvice – Sibenik – Krk – Zadar – Trogir – Dubrovnik – Mostar

1 dzień  – wyjazd z Krakowa o godz. 06:00. Przejazd przez Czechy, Austrię w kierunku Chorwacji. Przyjazd do Zagrzebia, krótki spacer po stolicy Chorwacji. Przyjazd do hotelu w okolicy Zagrzebia, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu przejazd do Plitvic zwiedzanie najsłynniejszego chorwackiego parku – Plitvickie Jeziora, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły i świerki znajduje się 16 turkusowych, położonych tarasowo jezior. Obszar parku zaliczany jest do Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przyjazd do hotelu w okolicy Zadaru, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 3 dzieńśniadanie, wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień  – po śniadaniu przejazd do Šibenika  - miasta o niepowtarzalnej atmosferze,  z uroczą starówką, Katedrą św. Jakuba, wąskimi uliczkami, nadmorskimi kawiarenkami  i portem handlowym. Następnie przejazd do Parku Narodowego Krka - najmłodszy park narodowy Chorwacji. Obejmuje dolny bieg rzeki Krka. Jego najciekawszą cześć tworzy 7 wodospadów, z których najbardziej spektakularny, Skradinski Buk składa się z 17 kaskad i ma łączną długość 46 m. Przejazd do Zadaru, głównego miasta północnej Dalmacji, zwiedzanie miasta: kościół Św. Donata, katedra Św. Stośije oraz mury obronne z ciekawymi bramami i basztami. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień  – po śniadaniu przejazd do Trogiru i zwiedzanie  starówki z katedrą św. Lowra oraz twierdzami, spacer po nadmorskiej promenadzie. Następnie przejazd do Splitu i zwiedzanie miasta: antyczny pałac cesarza Dioklecjana zachowany w nienaruszonym stanie, jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (IV-V wieku), ratusz miejski z XV wieku, malowniczy port. Przyjazd na Neum, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzieńśniadanie, wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień  – po śniadaniu przejazd do Neum zwiedzanie miasta, następnie przejazd do Dubrownika zwiedzanie miasta ogłoszonego przez UNESCO dziedzictwem kultury światowej. W programie m.in. spacer po Starym Mieście, Mala Braca, studnia Onforio oraz mury miejskie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzieńśniadanie, wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień  – po śniadaniu przejazd do Mostaru leżącego w centrum Hercegoviny, średniowiecznego miasteczka założonego przez Turków. Spacer po mieście, którego głównym zabytkiem jest XVI- wieczny kamienny Stary Most. Nocny przejazd Bośnię i Hercegovinę na Węgry.

10 dzień  – dalsza jazda przez Węgry, Słowację, przyjazd do Krakowa w godzinach południowych.

 

Cena zawiera:
-  przejazd komfortowym autokarem  
-  8 noclegów w hotelach pokoje 2, 3 os. z łazienkami  
-  wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji
-  opieka pilota– przewodnika
-  ubezpieczenie KL, NNW

Sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, wjazdy do miast, taksę klimatyczną i przewodników lokalnych: ok. 60 €

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl