Fatima 12 dni

Fatima 12 dni

100 ROCZNICA OBJAWIEŃ FATIMSKICH

Walencja – Grenada – Kordoba – Sewilla – Przylądek Cabo da Roca – Lizbona –  Fatima  Adjustrel Coimbra - Batalha –Nazare –  Toledo –   Saragossa – Montserrat  - Barcelona 

1 dzień - spotkanie z pilotem na lotnisku Kraków/Balice, o godz. 19:50, odprawa, odlot  o godz. 21:50, lądownie na lotnisku w Barcelonie o godz. 00:40. Następnie przejazd do hotelu zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień - po śniadaniu przejazd do Walencji zwiedzanie miasta: Wieże Serrano,  Pałac Benicarló, Pałac Generalitat, Plac de la Virgen i Bazylika, Katedra św. Grala, Plac Almoina z Muzeum Archeologicznym, Plac Św. Katarzyny. Następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień - po śniadaniu przejazd do Granady i zwiedzanie: ostatniej ostoi Maurów w Hiszpanii, wspaniałej Alhambry, pałacu sułtana Generalife. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień - po śniadaniu przejazd do Kordoby i spacer po mieście: Mezquita - wielki meczet (obecnie katedra), Alkazar - zespół fortyfikacji z czasów panowania Omajjadów. Następnie przejazd do Sevilli - stolicy andaluzyjskiego folkloru flamenco. Spacer po mieście:  pałacu Alkazar, Katedry Najświętszej Marii Panny, Placu Hiszpańskiego, Bazyliki La Macarena. Następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przejazd na Przylądek Cabo da Roca, najbardziej wysunięty na zachód skrawek Europy, uznawany przez wieki za "koniec świata". Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – śniadanie. Przejazd do Lisbony  i zwiedzanie stolicy Portugalii: spacer po stolicy: kościół św. Antoniego zwanego Padewskim, Katedra, klasztor Hieronimitów, wieża Belem, pomnik odkrywców. Następnie przejazd do Fatimy i udział w wieczornym nabożeństwie. Obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – śniadanie. Pobyt w Fatimie: Droga Krzyżowa i zwiedzanie rodzinnej wioski Hiacynty, siostry Łucji i Franciszka – Adjustrel. Zwiedzanie Bazyliki, czas wolny na modlitwę w Kaplicy Objawień ze słynną figurką Fatimskiej Madonny. Obiadokolacja. Udział w nabożeństwie wieczornym.  Powrót do hotelu na nocleg.

8 dzień - po śniadaniu przejazd do Coimbry dawnej stolicy Portugalii. Spacer po mieście: Uniwersytetu (najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii), Starej Katedry. Przejazd do Batalha miasteczka znanego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku ze wspaniałymi witrażami. Następnie przejazd do Nazare dawnej uroczej wioski rybackiej  i starego Sanktuarium Maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża, odpoczynek nad Oceanem Atlantyckim. Powrót do Fatimy, obiadokolacja, udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg.

9 dzień po śniadaniu przejazd do Toledo, zwiedzanie Katedry, która jest najbardziej znaczącą budowlą gotycką w Hiszpanii, Alkazar – twierdza z XI w., Castillo de San Servando, średniowieczny zamek nad brzegiem Tagu. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

10 dzieńpo śniadaniu przejazd do Sanktuarium Matki Bożej w Saragossie, następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

11 dzień – po śniadaniu przejazd  do Sanktuarium Czarnej Madonny w Montserrat, następnie przejazd do Barcelony i zwiedzanie: Pomnik Kolumba, Dzielnica Gotycka
z Katedrą Św. Eulaliii inne zabytki. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

12 dzień –  śniadanie w formie suchego prowiantu, transfer na lotnisko w Barcelonie, odprawa, odlot o godz. 11:20, lądownie  na lotnisku w  Krakowie o godz. 14:00. Zakończenie pielgrzymki.

Kod Termin Cena

 - 

 

Świadczenia:

* przelot samolotem na trasie: Kraków - Barcelona - Kraków
* bagaż podręczny 10 kg
* transport autokarem na całej trasie zwiedzania
* zakwaterowanie: 11 noclegów w hotelach pok. 2,3 os.  
* wyżywienie: 11 śniadań, 10 obiadokolacji
* opieka pilota
* opieka duszpasterza
* codzienne Msze Św.
* ubezpieczenie KL i NNW

  

Uwaga: * sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, miejscowych przewodników, taksę klimatyczną : ok. 110                  

dopłata do bagażu głównego 23 kg 150 zł 

               *  kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl

Rzetelna Firma sprawdź nas

Autor Wojciech Zdziejowski

www.fingerprintweb.pl