Fatima – pielgrzymka autokarowa

Fatima – pielgrzymka autokarowa

Altötting - Genewa - La Salette - Lourdes - Santiago de Compostela   - Fatima - Toledo - Saragossa - Montserrat  - Barcelona - Mediolan

1 dzień – wyjazd z: miejsce wyjazdu do ustalenia. Przejazd do Sanktuarium Maryjnego w Altötting, gdzie czci się słynną Czarną Madonnę, zwiedzanie rotundy oraz szopki z ruchomymi figurkami. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień - po śniadaniu przejazd do Genewy i krótkie zwiedzanie miasta: Katedra, słynny Zegar Kwiatowy i Fontanna. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Annecy.

3 dzień - po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Płaczącej Madonny w La Salette. Po kolacji udział          w nabożeństwie wieczornym i procesji światła. Nocleg w Domu Pielgrzyma.

4 dzień - po śniadaniu przejazd do Lourdes. W godzinach wieczornych przyjazd do Lourdes, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień - po śniadaniu całodzienny pobyt na terenie Sanktuarium: Msza Święta, Grota Masabielska, Bazyliki (Górna, Różańcowa, Piusa X), zwiedzanie miejsc związanych z życiem św. Bernadetty. Obiadokolacja, Różańcowa Procesja Światła. Powrót do hotelu na nocleg.

6 dzień - po śniadaniu przejazd do Hiszpanii wzdłuż malowniczej Zatoki Biskajskiej. Przejazd do hotelu   w okolicy Santiago de Compostela, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień  - po śniadaniu przejazd do Santiago de Compostela: nawiedzenie grobu Świętego Jakuba, zwiedzanie Katedry, spacer po Starym Mieście, następnie przejazd do Fatimy, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień - po śniadaniu Droga Krzyżowa (w gaju oliwnym) i zwiedzanie rodzinnej wioski Hiacynty, siostry Łucji i Franciszka - Adjustrel. Zwiedzanie bazyliki, czas wolny na modlitwę w Kaplicy Objawień ze słynną figurką Fatimskiej Madonny (w koronie znajduje się kula podarowana przez Ojca Świętego). Obiadokolacja i nocleg.

9 dzień - po śniadaniu pobyt w Fatimie, w godzinach popołudniowych przejazd do Batalha miasteczka znanego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku ze wspaniałymi witrażami. Następnie przejazd do Alcobaca i zwiedzanie: klasztoru Santa Maria wpisanego na listę UNESCO  z gotyckimi grobowcami króla Pedro I i Ines de Castro - bohaterów najsłynniejszej historii miłosnej Portugalii oraz Salę Królów z posągami wszystkich władców Portugalii. Powrót do Fatimy, obiadokolacja, udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg. 

10 dzień - po śniadaniu przejazd do Toledo: spacer po Starym Mieście wokół najpiękniejszych zabytków: Biała Synagoga z 1180r, późnogotycki Klasztor Franciszkanów, św. Jana od Królów, zwiedzanie gotyckiej katedry - najważniejszej świątyni hiszpańskiego Kościoła i miejsca spoczynku większości królów Kastylii. Kościół Santo Tome - ze słynnym obrazem El Greca- Pogrzeb Hrabiego Orgaza. Następnie przejazd do hotelu w okolice Madrytu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień - po śniadaniu przejazd Saragossy i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pilar. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

12 dzień - po śniadaniu przejazd do Montserrat, miejsca gdzie czczona jest niewielka figurka Madonny, nazwana La Morenta, następnie przejazd do Barcelony, stolicy Katalonii, w której tworzył swe dzieła niepowtarzalny artysta – Gaudi i zwiedzanie: Pomnik Kolumba, Ramble, Dzielnica Gotycka z Katedrą Św. Eulalii, Pałac Królewski. Przejazd na Costa Brava, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

13 dzień – po śniadaniu wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

14 dzień - po śniadaniu przejazd przez Francję wzdłuż Zatoki Lwiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg  na Riwierze Włoskiej.

15 dzień - po śniadaniu przejazd do Mediolanu i zwiedzanie miasta: Piazza del Duomo z największą  w świecie gotycką Katedrą, plac i opera La Scala. Wieczorem przejazd do hotelu w Tarvisio, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

16 dzień – poranna Msza Święta na zakończenie pielgrzymki, następnie po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przyjazd w godzinach wieczornych

 

 

Kod Termin Cena
 
 - 

Świadczenia:

 

- przejazd komfortowym autokarem
- zakwaterowanie: 15 noclegów
- wyżywienie: 15 śniadań, 15 obiadokolacji
- opieka pilota
- opieka duszpasterza
- codzienne Msze Św.
- ubezpieczenie: KL i NNW, bagaż
- turystyczny fundusz gwarancyjny

 Uwagi: * sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, miejscowych przewodników, taksę klimatyczną, zestawy słuchawkowe oraz wjazdy do miast   ok. 110 €     * kolejność zwiedzania może ulec zmianie

 

Istnieje możliwość wykupienie dodatkowych ubezpieczeń:

- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 

- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 

 

 

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl