Fatima – pielgrzymka lotnicza

Fatima – pielgrzymka lotnicza

Madryt - Toledo - Lizbona - Santiago de Compostela - Avila - Madryt

1 dzień – spotkanie z pilotem na  lotnisku w Katowicach/Pyrzowicach o godz. 13:40, odprawa, odlot o godz. 15:40, lądownie na lotnisku   w  Madrycie o godz. 19:05. Przejazd do hotelu          w okolicy Madrytu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

2 dzień po śniadaniu, przejazd do Toledo: spacer po Starym Mieście wokół najpiękniejszych zabytków: Biała Synagoga z 1180r, późnogotycki Klasztor Franciszkanów, św. Jana od Królów, zwiedzanie gotyckiej katedry - najważniejszej świątyni hiszpańskiego Kościoła i miejsca spoczynku większości królów Kastylii. Kościół Santo Tome - ze słynnym obrazem El Greca - Pogrzeb Hrabiego Orgaza. Przejazd do Fatimy, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma, obiadokolacja, nocleg. 

3 dzień – po śniadaniu pobyt w Fatimie: zwiedzanie Bazyliki, czas wolny na modlitwę w Kaplicy Objawień ze słynną figurką Fatimskiej Madonny (w koronie znajduje się kula podarowana przez Ojca Świętego), Droga Krzyżowa i zwiedzanie rodzinnej wioski Hiacynty, siostry Łucji  i Franciszka – Adjustrel. Po obiadokolacji udział w nabożeństwie wieczornym i procesji. Powrót na nocleg. 

4 dzień – po śniadaniu przejazd do Lizbony i zwiedzanie stolicy Portugalii: spacer po stolicy: kościół św. Antoniego zwanego Padewskim, Katedra, wzgórze i ruiny zamku św. Jerzego, klasztor Hieronimitów wieża Belem, pomnik odkrywców, przejazd mostem 25 kwietnia, figura Chrystusa Króla, Powrót do Fatimy, obiadokolacja, udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg. 

5 dzień – po śniadaniu przejazd do Batalha     i Nazare, zwiedzanie oraz odpoczynek nad Oceanem Atlantyckim. W późnych godzinach popołudniowych powrót do Fatimy, obiadokolacja, udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg. 

6 dzień – po śniadaniu i porannej Mszy Świętej w Kaplicy Objawień przejazd przez Coimbre              i Porto do Santiago de Compostella: nawiedzenie grobu Świętego Jakuba, zwiedzanie Katedry, Msza Święta, spacer po Starym Mieście. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

7 dzień – po śniadaniu przejazd do Avila - rodzinnego miasta Świętej Teresy – odwiedzenie miejsc związanej ze Świętą, zwiedzanie przepięknego średniowiecznego miasta z doskonale zachowanymi murami miejskimi, Katedra. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu   w okolicach Madrytu. 

8 dzień – po śniadaniu przejazd do Madrytu od XVI wieku stolicy Hiszpanii i spacer po mieście: Plaza Mayor – madrycki stary rynek ze statuą króla Filipa III, Pałac Królewski, czas wolny. Następnie transfer na lotnisko w Madrycie, odprawa, odlot o godz. 19:40, lądownie na lotnisku  w  Katowicach/Pyrzowicach o godz. 22:50. Zakończenie pielgrzymki. 

 

Kod Termin Cena

 Cena zawiera:
- przelot samolotem
- transport autokarem na całej trasie zwiedzania
- zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach
- wyżywienie:  7 śniadań, 7 obiadokolacji
- opieka pilota
- opieka duszpasterza
- ubezpieczenie: KL, NNW, bagaż

 

Uwaga:
* Sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu ok. 35 €
* Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
* dopłata za bagaż w samolocie 250 zł


 

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl