Fatima – Szlakiem Maryjnym i św. Jakuba Apostoła

Fatima – Szlakiem Maryjnym i św. Jakuba Apostoła

 Sintra - Cabo da Roca  - Fatima - Valinhos - Aljustrel - Lizbona - Coimbra - Nazare - Porto - Santiago de Compostela - Obidos

1 dzień - spotkanie z pilotem na lotnisku w Krakowie, odprawa, odlot o godz. 06:20 . Przylot do Lizbony o godz. 11:20 (lot z przesiadką przez jeden z portów europejskich). Przejazd do Sintry - dawnej letniej rezydencji portugalskich monarchów, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do Cabo da Roca - najdalej na zachód wysunięty przylądek Europy. Wspaniała panorama Atlantyku z perspektywy 140-metrowego urwiska. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Sanktuarium Fatimskiego - kaplicy Objawień, stojącej w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Bożej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Następnie zwiedzenie miejsc związanych z życiem Pastuszków. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do Valinhos - miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka, Hiacynty i Łucji. Po południu czas na prywatną modlitwę, a wieczorem  udziału w nabożeństwie. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień - po śniadaniu przejazd do Lizbony i zwiedzanie miast w formie spaceru: dzielnica Belem z klasztorem Hieronimitów, kościół Św. Antoniego Padewskiego – stojący w miejscu narodzin Świętego Antoniego. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień - po śniadaniu przyjazd do Coimbry - jednego z najatrakcyjniejszych miast w Portugalii - dawnej stolicy kraju. Spacer po mieście: Uniwersytet, Stara Katedra, Nowy Klasztor Św. Klary oraz kaplica w Klasztorze SS. Karmelitanek, gdzie przebywała Siostra Łucja. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej oraz starego Sanktuarium Maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Czas wolny. Powrót do hotelu obiadokolacja, udział w różańcu i procesji ze świecami, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przejazd do Porto - zwiedzanie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO portu, Kościoła św. Franciszka, Żelaznego mostu  z XIX w, rejs po rzece Douro. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień - po śniadaniu przejazd do Santiago de Compostela, zwiedzanie jednego z najstarszych ośrodków pielgrzymkowych chrześcijaństwa. Katedra z grobem św. Jakuba Większego Apostoła. Następnie przejazd do Pontevedra – miejsca, w którym znajduje się klasztor i kaplica w której miała objawienia siostra Łucja. Przejazd do hotelu obiadokolacja i nocleg.

7 dzień śniadanie. Czas wolny wypoczynek nad Oceanem. Obiadokolacja, nocleg.

8 dzień - po śniadaniu przejazd do Obidos - spacer po pięknym starym portugalskim mieście otoczonym XIV-wiecznymi murami obronnymi Następnie transfer na lotnisko, odprawa, odlot o godz. 16:35 (lot z przesiadką przez jeden z portów europejskich) przylot do Krakowa  na godz. 23:40. Zakończenie pielgrzymki

Kod Termin Cena

 - 

Cena zawiera: 

- przelot samolotem: Kraków - Lizbona – Kraków (lot z przesiadką)
- bagaż podręczny + bagaż główny 23 kg
- transport komfortowym autokarem na całej trasie zwiedzania
- zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach*** pokoje 2,3 osobowe
- wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji                                         
- opieka pilota           
- opieka duszpasterza
- codzienne Msza Święta     
- ubezpieczenie KL i NNW i bagaż
- turystyczny fundusz gwarancyjny

 

Cena nie zawiera:

Sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, miejscowych przewodnikówzestawy słuchawkowe, taksę klimatyczną: ok. 80 €  

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie oraz godziny lotów mogą ulec zmianie. 

 

Istnieje możliwość wykupienie dodatkowych ubezpieczeń:

- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3,5 % ceny pielgrzymki 

- ubezpieczenie od chorób przewlekłych 

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl