Francja

Francja

 

Ołomuniec - Metz - Paryż - Zamki w Dolinie Loary -  Raims - Kutna Hora

1 dzień -  wyjazd z Krakowa godz. 05.00 Przejazd przez Czechy - krótkie zwiedzanie Ołomuńca. Przyjazd do hotelu w pobliżu granicy czesko - niemieckiej, zakwaterowanie,  nocleg.  

2 dzień -  po śniadaniu wyjazd w kierunku Francji - przejazd przez Niemcy. Po drodze krótki postój w Metz – Katedra św. Stefana.  W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicy Paryża, zakwaterowanie, nocleg.  

3 dzień - po śniadaniu całodzienne zwiedzanie najstarszej części Paryża: Wyspa La Cite  z Katedrą Notre - Dame, będącą arcydziełem sztuki gotyckiej, Pałacem Sprawiedliwości oraz słynnym paryskim więzieniem – Conciergerie, następnie spacer urokliwymi uliczkami Dzielnicy Łacińskiej w kierunku najsłynniejszego paryskiego uniwersytetu – Sorbony, Panteon - miejsce spoczynku najwybitniejszych Francuzów, chwila odpoczynku w Ogrodzie Luksemburskim na terenie którego znajduje się Pałac Luksemburski będący siedzibą Senatu Republiki. Powrót do hotelu, nocleg.  

4 dzień - po śniadaniu przejazd do Luwru zwiedzanie  największego i najsłynniejszego muzeum świata. Następnie dalsze zwiedzanie Paryża: Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, wyjazd na Wieżę Eiffla skąd roztacza się piękny widok między innymi na: Pola Marsowe, Pałac Chaillot i Plac Warszawski. Późnym popołudniem wzgórze Montmartre z górującą nad miastem Bazyliką Sacre Coeur, następnie krótki spacer po Placu Pigalle, Moulin Rouge. Następnie wieczorny rejs statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu, nocleg.  

5 dzień - po śniadaniu przejazd w kierunku Doliny Loary. Spacer dziedzińcami trzech najsłynniejszych zamków – zwiedzanie wnętrz jednego z nich. Chambord, Chennonceau, Blois.  Następnie przejazd do hotelu w Reims, zakwaterowanie, nocleg.  

6 dzień – po śniadaniu przejazd do Reims, zwiedzanie Katedry Notre Dame - miejsca koronacji prawie wszystkich francuskich królów. Przejazd przez Niemcy. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w Czechach,  nocleg.  

7 dzień - po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do kraju. Po drodze krótkie zwiedzanie Kutnej Hory. Spacer po średniowiecznym miasteczku, które swą sławę zawdzięcza funkcjonującym niegdyś kopalniom srebra. Zobaczymy między innymi: sedlecką kaplicę czaszek, katedrę św. Barbary w stylu francuskiego gotyku, Włoski Dwór, Kolegium Jezuickie, Hradek, Kamienny Dom. Powrót do Krakowa w późnych godzinach wieczornych.

 

 Cena zawiera:
- przejazd komfortowym autokarem
- 6 noclegów w hotelach (pokoje 2, 3 os. z łazienkami)
- 6 śniadań,2 obiadokolacje 
- opiekę pilota - przewodnika
- ubezpieczenie KL, NNW,

 Dopłata do 4 obiadokolacji (obiadokolacje w Paryżu w restauracjach samoobsługowych) 240 zł

Proponowane kieszonkowe na bilety wstępu i miejscowych przewodników około 100 €.

 

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl