Grecja – Włochy

Grecja – Włochy

PIELGRZYMKA GRECJA - WŁOCHY  

Saloniki – Meteory – Ateny – Delfy – Kortnt – Patras – San Giovani Rotondo   Monte San Angelo – Lanciano – Manoppello – Loreto – Asyż

1 dzień –  Wyjazd z Krakowa   o godz. 04:00,  przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Przyjazd do Paračina, zakwaterowanie          w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu dalsza jazda przez Serbię, Macedonię do Grecji. Przyjazd do Salonik, miasta związanego z pobytem św. Pawła – spacer po mieście. W godzinach wieczornych przyjazd na Riwierę Olimpijską, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 3 dzień – po śniadaniu wypoczynek nad morzem, następnie przejazd przez Dolinę Tembi do Meteorów – zwiedzanie słynnych klasztorów podniebnych, wizyta w pracowni ikon w Kalambace. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – po śniadaniu przejazd do Delf  w górach Parnasu– zwiedzanie kompleksu wykopalisk miasta słynnej w starożytności wyroczni delhijskiej. Przyjazd do hotelu w okolicach Aten, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przejazd Aten, zwiedzanie stolicy Grecji, w tym Akropol, Plaka dziewiętnastowieczna dzielnica Aten, Plac Sindagma z budynkiem Pałacu Królewskiego a przed nim zmiana wart, Stadion Olimpijski. Powrót do hotelu, wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień po śniadaniu wizyta w kolejnym miejscu związanym z obecnością św. Pawła - Koryncie, zwiedzanie ruin starożytnego miasta i miejsca, gdzie Apostoł miał przemawiać do mieszkańców miasta. Następnie przejazd do Patras, największego miasta na Peloponezie, drugiego po Pireusie portu Grecji, zwiedzanie kościoła z relikwiami św. Andrzeja, który prawdopodobnie właśnie tutaj zginął męczeńską śmiercią – został ukrzyżowany na krzyżu w kształcie litery X. Wieczorem  zaokrętowanie na prom wypłynięcie do Bari.

7 dzień -  przypłynięcie do portu w godzinach południowych, przejazd do San Giovani Rotondo, gdzie żył i zmarł kapłan, stygmatyk Ojciec Pio, zwiedzanie: Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, grób oraz cela Ojca Pio, następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień   po śniadaniu pobyt w Sanktuarium św. Ojca Pio, następnie przejazd Monte San Angelo nawiedzenie Sanktuarium św. Michała Archanioła.  Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień  – po śniadaniu przejazd do Lanciano – miejsca związanego z Cudem Eucharystycznym następnie przejazd do Manoppello – nawiedzenie Kościoła Kapucynów, w którym znajduje się Chusta św. Weroniki-jedna z najcenniejszych relikwii Chrześcijaństwa. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu w okolicy  Loreto,  zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień – po śniadaniu przejazd do Loreto – pobyt w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej,        w godzinach popołudniowych przejazd do Asyżu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień po śniadaniu  zwiedzanie Asyżu: Bazylika św. Franciszka, Bazylika św. Klary, Bazylika Matki Boskiej Anielskiej, Ogród Różany. Przejazd do Padwy, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

12 dzień - po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do kraju, przejazd przez Austrię, Czechy do Polski, przyjazd do Krakowa w późnych godzinach wieczornych.

 

Świadczenia:

* przejazd autokarem  * prom: Bari - Patras (fotele lotnicze)

* zakwaterowanie: 10 noclegów w hotelach, pok.2,3 os.   * wyżywienie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji

* opieka pilota * opieka osoby duchowej   * ubezpieczenie KL i NNW

Uwaga: * cena nie zawiera biletów wstępu i miejscowych przewodników  - ok. 150 Є

            

 

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl