Grecja – Włochy

Grecja – Włochy

Kawala – Filippii – Amfipoli – Saloniki – Meteory – Delfy – Ateny – Epidauros  Napflio  Mykeny – Patras  – Lanciano – Loreto – Padwa

dzieńwyjazd z Krakowa o godz. 05.00, po Mszy Świętej rozpoczynającej pielgrzymkę przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

2 dzieńpo śniadaniu dalsza jazda przez Serbię, Bułgarię do Grecji. Przyjazd do Kawali (starożytnego Neapolu, miasta, które jako pierwsze zostało odwiedzone przez św. Pawła podczas jego podróży misyjnej po Europie), zakwaterowanie hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

3 dzieńpo śniadaniu przejazd do Filippi - najważniejszego miasta Filipa II, gdzie św. Paweł założył pierwszą gminę chrześcijańską w Europie, udamy się także do  miejsca chrztu św. Lidii- pierwszej chrześcijanki w Europie, która sakrament otrzymała od św. Pawła. Przejazd do Amfipoli - antycznego miasta założonego przez Ateńczyków słynącego z cudownych mozaik i jedynego w Europie wczesnochrześcijańskiego kościoła   w specyficznej zabudowie. Następnie przejazd do Salonik, miasta związanego z pobytem św. Pawła. Zwiedzanie Białej Wieży,  Rotundy św. Jerzego, Bazyliki św. Demetriusza, Kościoła Mądrości Bożej.  W godzinach wieczornych przyjazd na Riwierę Olimpijską, hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

4 dzieńpo późnym śniadaniu przejazd przez Dolinę Tembi do Meteorów – zwiedzanie klasztorów, wizyta w pracowni  ikon w Kalambace. Przejazd do hotelu,  zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

5 dzień po śniadaniu przejazd do Delf  w górach Parnasu– zwiedzanie kompleksu wykopalisk miasta słynnej w starożytności wyroczni delfijskiej, następnie przejazd do Ossios Loukas - średniowiecznego klasztoru św. Łukasza usytuowanego na odludnych zboczach masywu Helikon. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicach Aten, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

6 dzieńpo śniadaniu zwiedzanie stolicy Grecji,  w tym Akropol, Plaka dziewiętnastowieczna dzielnica Aten, Wielka i Mała Metropolia, Plac Sindagma z budynkiem Pałacu Królewskiego a przed nim zmiana wart, Stadion Olimpijski. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

7 dzieńpo  śniadaniu  przejazd na  Peloponez. W  programie  zwiedzanie  Koryntu, miejsca gdzie św. Paweł przebywał półtora roku. Następnie przejazd do Epidauros, pozostałości największego uzdrowiska antycznej Grecji,  z zachowanym teatrem. Kolejnym punktem jest zwiedzanie  Myken,  gdzie  zobaczymy  mury  cyklopie  z  Lwią  Bramą,  groby  szybowe i  Skarbiec Atreusza (domniemany grób Agamemnona). Powrót  do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

8 dzień po śniadaniu przejazd do Nafplio, pierwszej stolicy niepodległej Grecji, zwiedzanie weneckiej fortecy Palamidi. Następnie przejazd do Patras, największego miasta na Peloponezie, drugiego po Pireusie portu Grecji, zwiedzanie neobizantyjskiego kościoła z relikwiami św. Andrzeja, który prawdopodobnie właśnie tutaj zginął męczeńską śmiercią. Wieczorem  zaokrętowanie na prom wypłyniecie do Bari 

9 dzień – przypłynięcie do portu w godzinach południowych przejazd do San Giovani Rotondo, gdzie żył i zmarł kapłan, stygmatyk Ojciec Pio, zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej,  grób oraz cela Ojca Pio, następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

10 dzień – po  śniadaniu  przejazd  do Lanciano – miejsce  Cudu  Eucharystycznego, następnie  przejazd do  Loreto – nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu  w okolicach Rimini, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

11 dzieńpo śniadaniu  przejazd do  Padwy  - nawiedzenie grobu św. Antoniego, zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego. Przyjazd do Tarvisio, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

12 dzień – po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do kraju, przejazd przez Austrię, Słowację. Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Świadczenia:
-
 przejazd autokarem 
-  zakwaterowanie: 10 noclegów w hotelach
- wyżywienie: 10 śniadań i 10 obiadokolacji
-  prom Patras – Bari – siedzenia lotnicze
-  opieka pilota  Ø opieka duszpasterza, 
-  ubezpieczenie: KL i NNW, bagaż                                                                                                            

Uwagi: * Sugerowane kieszonkowe  na bilety wstępu, miejscowych  przewodników, bilety komunikacji miejskiej, wjazdy do miast: ok. 150 €  * kolejność zwiedzania może ulec zmianie * obowiązkowo ważny paszport

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl