Grecja

Grecja

Nei Pori – Meteory – Delfy – Mykeny – Ateny – Olimp

1 dzień wyjazd z Krakowa o godz. 05.00 przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.   

2 dzień – po śniadaniu dalsza jazda przez Serbię, Macedonię do Grecji. Przyjazd na Riwierę Olimpijską do Nei Pori, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

3 dzień po śniadaniu wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.  

4 dzień po śniadaniu przejazd przez Dolinę Tembi do Meteorów – zwiedzanie słynnych bizantyjskich klasztorów, wytwórni ikon w Kalambace, w godzinach popołudniowych powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg. 

5 dzień po śniadaniu przejazd do Delf     w górach Parnasu – zwiedzanie kompleksu wykopalisk miasta słynnej w starożytności wyroczni delfijskiej, następnie przejazd do hotelu w Ag. Theodori, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

6 dzień po śniadaniu wypoczynek i plażowanie, obiadokolacja, nocleg. 

7 dzień po  śniadaniu  przejazd na  Peloponez. W  programie  zwiedzanie  Koryntu, miejsca gdzie św. Paweł przebywał półtora roku. Następnie przejazd do Epidauros, pozostałości największego uzdrowiska antycznej Grecji,  z zachowanym teatrem. Kolejnym punktem jest zwiedzanie  Myken,  gdzie  zobaczymy  mury  cyklopie  z  Lwią  Bramą,  groby  szybowe i  Skarbiec Atreusza (domniemany grób Agamemnona). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

8 dzień po śniadaniu wypoczynek i plażowanie, obiadokolacja, nocleg. 

9 dzień po śniadaniu zwiedzanie stolicy Grecji, w tym Akropol, Plaka dziewiętnastowieczna dzielnica Aten, Wielka i Mała Metropolia, Plac Sindagma  z budynkiem Pałacu Królewskiego a przed nim zmiana wart, Stadion Olimpijski. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

10 dzień po śniadaniu wyjazd w kierunku Riwiery Olimpijskiej (krótki postój przy pomniku Leonidasa w pobliżu wąwozu Termopile), przejazd na Olimp - mityczną siedzibę dwunastu bogów, Park Narodowy uznany przez UNESCO zabytkiem międzynarodowej biosfery z unikatowymi ekosystemami. Spacer z Litochoro przepięknym wąwozem rzeki Enipeas. Przyjazd do Nei Pori zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

11 dzień – po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, czas wolny, następnie wyjazd  w drogę powrotną do kraju, przejazd przez Grecję, Macedonię, Serbię. 

12 dzień dalsza jazda przez Serbię, Węgry, Słowację, przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:
-  przejazd komfortowym autokarem  
-  11 noclegów w hotelach (pok. 2-3 os.)z łazienkami  
-  wyżywienie: 11 śniadań, 11 obiadokolacji
-  opieka pilota  *ubezpieczenie KL, NNW

* Sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, miejscowych przewodników: ok.120 €  
* kolejność zwiedzania może ulec zmianie

 

 

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl