Fatima

Fatima

 100 ROCZNICA OBJAWIEŃ FATIMSKICH 
 Leon - Santiago de Compostella - Braga - Fatima - Batalha - Alcobaca - Nazare - Lizbona - Toledo

1 dzień - spotkanie z pilotem na lotnisku o godz. 09:25, odprawa, wylot o godz. 11:25Przylot do Madrytu godz. 15:00, krótki spacer po mieście. Następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień - po śniadaniu przejazd do Leon - Katedra Santa María de la Regla.  Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień– po śniadaniu pobyt w Santiago de Compostella, nawiedzenie grobu Świętego Jakuba, zwiedzanie Katedry, spacer po Starym Mieście. Następnie przejazd do Fatimy. Po drodze postój w Bradze w Sanktuarium Bom Jesus, co oznacza Sanktuarium Dobrego Jezusa z Góry. W godz. wieczornych przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg. 

4 dzień – po śniadaniu pobyt wFatimie: Droga Krzyżowa i zwiedzanie rodzinnej wioski Hiacynty, siostry Łucji i Franciszka – Adjustrel. Zwiedzanie Bazyliki, czas wolny na modlitwę w Kaplicy Objawień ze słynną figurką Fatimskiej Madonny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

5 dzień - po śniadaniu przejazd do Batalha miasteczka znanego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku ze wspaniałymi witrażami. Następnie przejazd do Alcobaca i zwiedzanie: klasztoru Santa Maria wpisanego na listę UNESCO z gotyckimi grobowcami króla Pedro I i Ines de Castro - bohaterów najsłynniejszej historii miłosnej Portugalii oraz Salę Królów z posągami wszystkich władców Portugalii. Po południu przejazd doNazaredawnej uroczej wioski rybackiej i starego Sanktuarium Maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża, odpoczynek nad Oceanem Atlantyckim. Powrót do Fatimy, obiadokolacja, udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg.

6 dzień śniadanie. Przejazd do Lizbony i zwiedzanie stolicy Portugalii: spacer po stolicy: kościół św.Antoniego zwanego Padewskim, Katedra, wzgórze i ruiny zamku św. Jerzego, klasztor Hieronimitów wieża Belem, pomnik odkrywców, przejazd mostem 25 kwietnia, figura Chrystusa Króla. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień po śniadaniu przejazd do Toledo: spacer po Starym Mieście wokół najpiękniejszych zabytków: Biała Synagoga z 1180r, późnogotycki Klasztor Franciszkanów, św. Jana od Królów, zwiedzanie gotyckiej katedry - najważniejszej świątyni hiszpańskiego Kościoła i miejsca spoczynku większości królów Kastylii. Kościół Santo Tome - ze słynnym obrazem El Greca - Pogrzeb Hrabiego Orgaza. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień - Po śniadaniu przejazd na lotnisko. Wylot do Polski godz. 07:35. Przylot do Krakowa godz. 11:00 Zakończenie pielgrzymki.

Kod Termin Cena

 - 

Świadczenia:

* przelot samolotem:  Kraków – Madryt – Kraków 
*  bagaż podręczny
* transport autokarem na całej trasie zwiedzania                 
* zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach pok. 2,3 os.  
* wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji                                         
* opieka pilota    
* ubezpieczenie KL i NNW
* codzienne Msze Św.

 

Uwaga:

* sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, miejscowych przewodników, taksę klimatyczną: ok. 60 €                  

* kolejność zwiedzania może ulec zmianie

* - dopłata za bagaż główny w samolocie


Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl

Rzetelna Firma sprawdź nas

Autor Wojciech Zdziejowski

www.fingerprintweb.pl