Kraje nadbałtyckie 2021

Kraje nadbałtyckie 2021

Litwa - Łotwa - Estonia 

1 dzień - wyjazd z Krakowa o godz. 00:15 . Przejazd do Sokółki – miejsca Cudu Eucharystycznego. Następnie przejazd do Suchowoli - miejsca urodzin bł. Jerzego Popiełuszki, zwiedzanie Izby pamięci. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej, Msza Święta, pobyt w sanktuarium, które w 1999 roku nawiedził Papież Jan Pawła II. Wtedy to 9 czerwca wypowiedział on pamiętne i prorocze słowa: „Byłem tu wiele razy, ale jako Papież po raz pierwszy i chyba ostatni”. Przyjazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień - po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Wilna. W programie m.in. Najsłynniejszy wileński cmentarz na Rossie, Ostra Brama, Msza św., Kościół św. Teresy i św. Ducha, dawny klasztor Bazylianów, zwiedzanie Starówki Plac Ratuszowy i jezuicki kościół Św. Kazimierza, dawne pałace: Chodkiewiczów, Radziwiłłów, Tyszkiewiczów, Uniwersytet Wileński, dawny Pałac Rzeczypospolitej, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień - po śniadaniu dalsze zwiedzanie Wilna: kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu (perła wileńskiego baroku), ulica Zamkowa, Zaułek Bernardyński i Muzeum Adama Mickiewicza, Kościoły św. Anny i Bernardynów, prawosławna Katedra Przeczystej Bogurodzicy, Góra Zamkowa – panorama Wilna z Wieży Giedymina. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień - po śniadaniu przejazd do Tallina po drodze krótki postój w Parnu, kurortu o szerokich, piaszczystych plażach, malowniczą starówką. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień - po śniadaniu przejazd do Tallina - „Florencji Północy" i zwiedzanie miasta z miejscowym przewodnikiem: Górne Miasto z Zamkiem Toompea i wysmukłą Wieżą Hermana, rynek ze średniowiecznym Ratuszem, Cerkiew św. Mikołaja, kościół św. Olafa, kościół św. Ducha z XIV w., Katedra Luterańska, system fortyfikacji miejskich wraz z potężną wieżą "Kiek in de Kok", Pałac Kadriord. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień - po śniadaniu przejazd do Rygi i zwiedzanie miasta: Zamek Ryski, Katedra, Brama Szwedzka i Wieża Prochowa, Kościół św. Piotra, Trzej Bracia, Pałac Bractwa Czarnogłowych, Opera, Pomnik Wolności. Przejazd do hotelu obiadokolacja, nocleg.

7 dzień - po śniadaniu przejazd do Szawli na Górę Krzyży – słynna Litewska Golgota z ponad 100 tys. krzyży, nawiedzona przez Ojca Św. Jan Paweł II. Następnie przyjazd do Kowna - zwiedzanie Starego Miasta z ratuszem zwanym „Białym Łabędziem”, Katedry Piotra i Pawła, kościoła Wniebowzięcia MB nad Niemnem, dawne Gimnazjum, w którym pracował Mickiewicz. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień - po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

Kod Termin Cena

 - 

 - 

 - 

Świadczenia:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach 
  • wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
  • opieka pilota
  • opieka duszpasterza
  • codziennie Msza Święta
  • ubezpieczenie: KL i NNW, bagaż
  • turystyczny fundusz gwarancyjny 

 Uwagi:

* Sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, miejscowych przewodników, wjazdy do miast, taksę  klimatyczną, zestawu słuchawkowe: ok. 80 € * kolejność zwiedzania może ulec zmianie 

* istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenie od kosztów rezygnacji oraz chorób przewlekłych.

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl