Litwa

Litwa

Sejny – Wilno – Troki – Szawle – Szydłów - Kowno – Żoliborz – Niepokalanów

1 dzień – wyjazd z Krakowa o godz. 05:00. Przejazd w kierunku granicy polsko - litewskiej, krótki pobyt w Sanktuarium Matki Boskiej w Sejnach. Msza Święta. Następnie przejazd do Wilna zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. 

2 dzień – po śniadaniu przejazd do Wilna i całodzienne zwiedzanie miasta śladami Świętych       i Błogosławionych (Faustyny Kowalskiej, Sługi Bożego Jana Pawła II, Andrzeja Boboli, Józefa Kuncewicza, Rafała Kalinowskiego, Urszuli Ledóchowskiej, ks. Henryka Hlebowicza).  W programie m.in.: Ostra Brama, (Msza Święta w Kaplicy Ostrobramskiej), Klasztor Bazylianów, Sobór Św. Ducha, kościół Św. Teresy i Św. Kazimierza, Plac Ratuszowy, Katedra Wileńska z kaplicą Św. Kazimierza i grobami królewskimi, Uniwersytet z kościołem Św. Jana  i Alumnat. Powrót na obiadokolacje i nocleg. 

3 dzień – po śniadaniu przejazd do Trok  i zwiedzanie  - dawnej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego, zwiedzanie przepięknego XIV wiecznego zamku Witolda na wyspie jednego z jezior, nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, ulica Karaimska i Kienesa – świątynia Karaimów. Następnie przejazd do Wilna: Cmentarz na Rossie – Mauzoleum Marszałka   i chwila zadumy na najsłynniejszej wileńskiej nekropolii (groby: Antoniego Wiwulskiego, Władysława Syrokomli, Joachima Lelewela, Euzebiusza Słowackiego), przejazd na Antokol: Kościół św. św. Piotra i Pawła – perła barokowej architektury, dom, w którym mieszkała św. Faustyna Kowalska, wileńska Wzgórze Trzech Krzyży, Msza Święta w dominikańskim kościele św. Ducha, panoramiczny objazd Starego Miasta. Powrót na obiadokolacje i nocleg. 

4 dzień – po śniadaniu przejazd do Szawli na Górę Krzyży – słynna Litewska Golgota z ponad 100 tys. krzyży, nawiedzona przez Ojca Św. Jan Paweł II. Przy ołtarzu papieskim Msza Święta. Następnie przejazd do Szydłowa – miejsca pierwszych europejskich objawień Maryjnych.   W godzinach wieczornych przejazd do Kowna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

5 dzień – po śniadaniu przejazd do Kowna i zwiedzanie Starego Miasta z ratuszem zwanym „Białym Łabędziem”, Katedry Piotra i Pawła, kościoła Wniebowzięcia MB nad Niemnem, dawne Gimnazjum, w którym pracował Mickiewicz. Następnie przejazd do Żoliborza, zwiedzanie muzeum bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz modlitwa przy grobie. W godzinach wieczornych przejazd do Niepokalanowa, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma, obiadokolacja, nocleg. 

6 dzień – po śniadaniu przejazd do Niepokalanowa pobyt w Sanktuarium Św. Maksymiliana Kolbe, Muzeum i słynna Panorama Tysiąclecia. W godzinach południowych wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych.

 

Świadczenia:  

- przejazd autokarem
- zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach
wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji
- opieka pilota
- opieka duszpasterza
-  ubezpieczenie: KL i NNW, bagaż

 

Uwagi:
* Sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, wjazdy do miast, miejscowych przewodników ok.70 zł

* kolejność zwiedzania może ulec zmianie

 

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl