Litwa – Mazury 2021

Litwa – Mazury 2021

Suchowola - Wilno - Troki - Szawle - Szydłów -  Kowno - Suwałki - Święta Lipka - Gietrzwałd Warmiński

 1 dzień – wyjazd z Krakowa. Przejazd do Suchowoli - miejsca urodzin bł.Jerzego Popiełuszki, zwiedzanie Izby pamięci. Następnie przejazd do Wilna zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja  i nocleg.

2 dzień – po śniadaniu przejazd do Wilna i całodzienne zwiedzanie miasta śladami Świętych i Błogosławionych (Faustyny Kowalskiej, Sługi Bożego Jana Pawła II, Andrzeja Boboli, Józefa Kuncewicza, Rafała Kalinowskiego, Urszuli Ledóchowskiej, ks. Henryka Hlebowicza). W programie m.in.: Ostra Brama, (Msza Święta w Kaplicy Ostrobramskiej), Klasztor Bazylianów i Cela Konrada, Sobór Św. Ducha, kościół Św. Teresy i Św. Kazimierza, Plac Ratuszowy, Katedra Wileńska z kaplicą Św. Kazimierza i grobami królewskimi, Uniwersytet z kościołem Św. Jana i Alumnat. Powrót na obiadokolacje i nocleg.

3 dzień – po śniadaniu przejazd do Trok i zwiedzanie - dawnej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego, zwiedzanie przepięknego XIV wiecznego zamku Witolda na wyspie jednego z jezior, nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, ulica Karaimska i Kienesa – świątynia Karaimów. Następnie przejazd do Wilna: Cmentarz na Rossie – Mauzoleum Marszałka i chwila zadumy na najsłynniejszej wileńskiej nekropolii (groby: Antoniego Wiwulskiego, Władysława Syrokomli, Joachima Lelewela, Euzebiusza Słowackiego), przejazd na Antokol: Kościół św. św. Piotra i Pawła – perła barokowej architektury, dom, w którym mieszkała św. Faustyna Kowalska, wileńska Wzgórze Trzech Krzyży, Msza Święta w dominikańskim kościele św. Ducha, Powrót na obiadokolacje i nocleg.

4 dzień – po śniadaniu przejazd do Szawli na Górę Krzyży – słynna Litewska Golgota z ponad 100 tys. krzyży, nawiedzona przez Ojca Św. Jan Paweł II. Przy ołtarzu papieskim Msza Święta. Następnie przejazd do Szydłowa – miejsca pierwszych europejskich objawień Maryjnych. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przejazd do Kowna i zwiedzanie Starego Miasta z ratuszem zwanym „Białym Łabędziem”, Katedry Piotra i Pawła, kościoła Wniebowzięcia MB nad Niemnem, dawne Gimnazjum,  w którym pracował Mickiewicz. Następnie przejazd malowniczą mazurską trasą do Świętej Lipki – znane sanktuarium, przepiękny barokowy kompleks kościelno – klasztorny i słynne organy. Następnie przejazd do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie Warmińskim (Polskie Lourdes!). Udział w nabożeństwie wieczornym. Kolacja i nocleg.

6 dzień – Msza Święta w Sanktuarium, śniadanie, czas wolny. Przejazd do Niepokalanowa Sanktuarium Św. Maksymiliana Kolbe, Muzeum i słynna Panorama Tysiąclecia. W godzinach południowych wyjazd w drogę powrotną. Powrót w godzinach wieczornych.

 

Kod Termin Cena

 - 

 - 

 

 Cena zawiera: 
* przejazd autokarem
* zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach, pok. 2,3 os. z łazienkami
* wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji  
* opieka pilota
* opieka duszpasterza 
* ubezpieczenie: KL i NNW, bagaż

 

Uwagi : * kolejność zwiedzania może ulec zmianie

*Sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, wjazdy do miast, miejscowych przewodników , taksę klimatyczną, zestawy słuchawkowe ok. 35 Euro + 50 zł 

Istnieje możliwość wykupienie dodatkowych ubezpieczeń:

- ubezpieczenie od chorób przewlekłych 

- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 

 

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl