Malta

Malta

Malta - wyspa św. Pawła

 

1 dzień - spotkanie z pilotem na  lotnisku w Warszawie. Odprawa. Przylot na Maltę. Przejazd autokarem do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzieńŚniadanie. Wyjazd do Valletty połączony ze zwiedzaniem: Ogrody Barracca, zobaczymy też Auberge de Castilla, Katedrę św. Jana, wraz z kaplica zawierającą dzieło Caravaggio „Ścięcie Św. Jana”, Nawiedzenie kościoła Św. Pawła Rozbitka, w którym znajdują się relikwie świętego. Msza Św. Dalej zobaczymy Pałac Wielkiego Mistrza. Spacer ulicami Valetty. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzieńŚniadanie. Msza Św. W tym dniu zobaczymy słynne „Trzy Miasta”. Na początek udamy się do Senglea, na punkt widokowy, skąd będziemy podziwiać zatokę Grand Harbour. Dalej przejazd do Birgu zwanego Vittoriosa – spacer uliczkami starego miasta, zobaczymy Pałac Inkwizytora, zwiedzanie dawnego kościoła konwentualnego Św. Wawrzyńca. Dalej przejazd przez Cospicua (trzecie z Trzech Miast) na południowe wybrzeże wyspy, gdzie zobaczymy panoramę Blue Grotto. Opcjonalnie rejs (ok. 7 euro) dla chętnych przy idealnych warunkach na morzu. Czas wolny w Marsamxlokk, najdłuższej wiosce rybackiej. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień - Śniadanie. Przejazd nad Zatokę św. Pawła, gdzie w kościele Św. Pawła odprawiona zostanie Msza Św. Następnie rejs łodzią na Wyspy św. Pawła (przy dobrych warunkach na morzu), miejsce ocalenia Apostoła po przybyciu na Maltę. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień - śniadanie. Następnie przejazd promem na wyspę GOZO, aby zobaczyć: kompleks prehistorycznych świątyń GGANTIJA, sanktuarium MB w TA PINU – jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych mieszkańców Malty. Msza Św. Dalej zobaczymy kościół Dome Church w Xewkija, DWEJRA – miejsce „trzech cudów natury” wysp maltańskich - Lazurowe Okno, Wewnętrzne Morze oraz Skałę Fungus, VICTORIA – „stolicę” wyspy Gozo, wraz     z cytadelą. Czas wolny w Xlendi. Po zakończonym zwiedzaniu powrót promem na Maltę. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 dzieńŚniadanie. Wyjazd do MDINA – spacer po zabytkowym miasteczku, zwiedzanie Katedry, możliwość podziwiania widoków z murów obronnych miasteczka. Następnie przejazd do Rabatu – zwiedzanie kościoła Św. Pawła, Mszę Św., Groty Św. Pawła, gdzie Apostoł znalazł schronienie po rozbiciu statku w 60r. oraz Katakumb Św. Pawła – miejsca pochówku pochodzącego z IV-V w. n.e. Po drodze zwiedzanie MOSTA – kościoła z jedną  z największych kopuł na świecie oraz ogrodów st. Anton’s Gardens. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 dzieńŚniadanie. Czas wolny na odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

8 dzieńpo śniadaniu przejazd na lotnisko, odprawa. Przylot do Warszawy. Zakończenie pielgrzymki.


Świadczenia:
* przelot samolotem
* bagaż podręczny
* zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelu 3*, pok. 2.3 os.,
* wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
* ubezpieczenie KL, NNW i bagaż
* opieka pilota
* opieka osoby duchownej
* turystyczny fundusz gwarancyjny 

Uwaga: sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz miejscowych przewodników ok. 90Euro

* dopłata do bagażu głównego

Istnieje możliwość wykupienie dodatkowych ubezpieczeń:

- ubezpieczenie od chorób przewlekłych 

- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 


Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl