Peru – Boliwia

Peru – Boliwia

Peru - Boliwia

1 dzień: Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów. Wylot do Peru (Lima) przez jeden z europejskich portów lotniczych.Przylot do Limy transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Welcome pisco sour. Nocleg.

2 dzień: Śniadanie. Wczesny wyjazd do Paracas. Wycieczka motorówką na Wyspy Ballestas. Wodne safari fotograficzne pośród wylegujących się na skałach kormoranów, sępów, pingwinów i lwów morskich. Przejazd do Nasca. Po drodze podziwianie sławnych linii Nasca z wieży widokowej (pierwszy kontakt z liniami Nazca - figury ręka i drzewo). Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień: Śniadanie. Fakultatywny przelot awionetkami nad liniami Nasca. (ok 120 USD na osobe). Odpoczynek przy basenie. Korzystanie ze słońca i relaks. Obiad. Wyjazd do Arequipy. Zakwaterowanie. Nocleg

4 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie Arequipy, zwanej „białym miastem”: Katedra. Kościół Św. Ignacego, Klasztoru Św. Katarzyny. Spacer po mieście. Obiad. Po obiedzie czas wolny (zakupy wyrobów z alpaki). Nocleg.

5 dzień: Śniadanie. Wyjazd do Kanionu Colca. Droga prowadzi doliną Colca z przepięknymi widokami ośnieżonych w głebi And, tarasami i stadami pasących się lam i wikun. Dojazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiad
w hotelu. Przejazd do La Calera – łaźnie termalne (dla chętnych kąpiel w źródłach medycznych). Nocleg.

6 dzień: Śniadanie. Wczesny wyjazd do Krzyża Kondorów, gdzie w całej okazałości mamy widok na Kanion i obserwacja lotu królewskich ptaków – kondorów. Przejazd do Puno. Box lunch. Po drodze krótkie postoje
w malowniczych indiańskich wioskach. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień: Śniadanie. Przejazd do stolicy Boliwii La Paz. Po drodze wizyta w Pomato - zwiedzanie kościoła Dominikanów i Chucuito - zwiedzanie preinkaskiej świątyni płodności. Przekroczenie granicy peruwiańsko-boliwijskiej w Desaguadero. Po drodze zwiedzanie ruin Tiwanaku. Tiwanaku jest sławne z ruin monumentalnych budowli pochodzących z VI w. p.n.e. Zobaczymy Bramę Słońca, piramidę Acpana, Kalasaya i kościół wybudowany w 1612 z materiałów pochodzących z ruin. Obiad. Zakwaterowanie. Nocleg.

8 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie La Paz. Odwiedzimy jarmark z artykułami regionalnymi, egzotyczny Rynek Czarodziejów, kościół Świętego Franciszka (San Francisco), plac Murillo, kolonialną ulicę Jaén z położonymi na niej muzeami i południowe dzielnice mieszkalne. Na zakończenie zwiedzimy Księżycową Dolinę (Valle de la Luna) miejsce, gdzie erozja nadała formom skalnym wygląd przypominający „krajobraz księżycowy”. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

9 dzień: Śniadanie. Przejazd do Puno. Przeprawa łodzią przez jezioro Titicaca i dojazd do Copacabany. Krótki postój i wizyta w Sanktuarium Maryjnym. Przekroczenie granicy w Kasani. Po drodze wycieczka na pływające wyspy UROS. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, Kolacja. Nocleg.

10 dzień: Śniadanie. Wyjazd autokarem do Cusco. Obiad na trasie. Po drodze zwiedzanie cmentarzyska Sillustani. Zwiedzanie Świątyni Boga Wiracocha i Andahuaylillas z przepięknym kolonialnym kościołem zwanym Kaplicą Sykstyńską. Nocleg.

11 dzień: Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Machu Picchu. Zwiedzimy sektor miejski a w nim elementy budynków miejskich oraz takie budowle jak świątynia Słońca, Intiwatana, święte kamienie, świątynia z trzema oknami i mauzoleum. W zależności od godziny pociągu obiad w Aguas Calientes lub kolacja w Cusco. Nocleg.

12 dzień: Śniadanie. Całodniowa wycieczka z obiadem buffet do Św. Doliny Inków. Malownicza trasa wzdłuż rzeki Urubamby; tarasy inkaskie, rynek indiański w Pisaq i twierdza Ollantaytambo. Powrót do Cusco przez malowniczą wioskę w stylu kolonialnym - Chincheros. Nocleg.

13 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie Cusco: Katedra, spacer po zabytkowych uliczkach, Świątynia Słońca Korikancha i pobliskich ruin (Sacsahuaman, Kenko, Puca-Pucara; Tambomachay). Czas wolny. Pożegnalna kolacja buffet z folklorem. Nocleg.

14 dzień: Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Limy. Zwiedzanie Limy kolonialnej: Plaza de Armas, przy którym stoi Katedra. We wnętrzu katedry duży ołtarz z marmuru. Odwiedzimy także jezuicki kościół La Compania. Potem udamy się do klasztoru Santa Catalina założonego w 1580, który w czasach kolonialnych był schronieniem dla szlachetnie urodzonych kobiet, które tu oddawały się modlitwie. Obiad. Zwiedzanie Muzeum Złota. Nocleg.

15 dzień: Śniadanie. Odpoczynek przed podróżą. Obiad. O wyznaczonej godzinie transfer na lotnisko. Odlot do kraju.

16 dzień – przylot do Warszawy

 

Cena zawiera:
- przelot samolotem
- Noclegi w hotelach  4/3* pokoje 2 os. z łazienkami
- Śniadania i obiadokolacje poza dniem 1 (tylko welcome drink)
- Przejazdy autobusami prywatnymi  dla grupy
- Transfery z i na lotnisko
- Przelot lokalny Cusco – Lima z opłatą lotniskową
- Pociąg typu Expeditions  Cusco / Aguas Calientes / Cusco
- Opłaty wstępów  i zwiedzanie obiektów zgodnie z programem
- Opieka pilota z językiem polskim na miejscu

 

Cena nie zawiera:

 - Wyżywienia oprócz ww
- Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, rozmowy telefoniczne, itp.
- Przelotu nad liniami Nazca (około USD 125.00 od osoby + oplata lotniskowa ok. 10 USD)
- Zwyczajowych napiwków (ok. 40 usd)
- opłaty wylotowej z Peru ok 30 usd

 

 

 

Uwaga!
Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. W takim przypadku będziemy proponować alternatywne (równomierne finansowo) rozwiązania zastępcze.  Nierównoważne finansowo rozwiązania wymagają dopłaty nadwyżki w stosunku do obliczonego kosztorysu.

 

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl