Pielgrzymka do Grecji – Śladami św. Pawła

Pielgrzymka do Grecji – Śladami św. Pawła

Grecja - Szlakiem św. Pawła
 Saloniki – Meteory – Delfy – Ateny - Korynt – Epidauros – Mykeny - Olimp

1 dzień wyjazd z Krakowa. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień po śniadaniu dalsza jazda przez Serbię, Bułgarię do Grecji. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień po śniadaniu przejazd do Kavali, miasta, które jako pierwsze zostało odwiedzone przez   św. Pawła podczas jego podróży misyjnej po Europie. Następnie przejazd do Filippi - najważniejszego miasta Filipa II, gdzie św. Paweł założył pierwszą gminę chrześcijańską w Europie, udamy się także do  miejsca chrztu św. Lidii- pierwszej chrześcijanki w Europie, która sakrament otrzymała od św. Pawła. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień po śniadaniu przejazd do Salonik, miasta związanego z pobytem św. Pawła. Zwiedzanie Białej Wieży, Rotundy św. Jerzego, Bazyliki św. Demetriusza, Kościoła Mądrości Bożej. Następnie przejazd przez Dolinę Tembi do Meteorów – zwiedzanie słynnych klasztorów podniebnych, wizyta w pracowni ikon w Kalambace. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień po śniadaniu przejazd do Delf   w górach Parnasu – zwiedzanie kompleksu wykopalisk miasta słynnej w starożytności wyroczni delfijskiej, następnie przejazd do Ossios Loukas - średniowiecznego klasztoru św. Łukasza usytuowanego na odludnych zboczach masywu Helikon. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicach Aten, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień po śniadaniu przejazd do Aten i zwiedzanie stolicy Grecji, w tym Akropol, Plaka dziewiętnastowieczna dzielnica Aten, Wielka i Mała Metropolia, Plac Sindagma z budynkiem Pałacu Królewskiego a przed nim zmiana wart, Stadion Olimpijski. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień po śniadaniu przejazd na Peloponez. W programie zwiedzanie Koryntu, miejsca gdzie św. Paweł przebywał półtora roku. Następnie przejazd do Epidauros, pozostałości największego uzdrowiska antycznej Grecji, z zachowanym teatrem. Kolejnym punktem jest zwiedzanie Myken, gdzie zobaczymy mury cyklopie z Lwią Bramą, groby szybowe i Skarbiec Atreusza (domniemany grób Agamemnona). Powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień po śniadaniu wyjazd w kierunku Riwiery Olimpijskiej, przejazd na Olimp - mityczną siedzibę dwunastu bogów, Park Narodowy uznany przez UNESCO zabytkiem międzynarodowej biosfery z unikatowymi ekosystemami. Spacer z Litochoro przepięknym wąwozem rzeki Enipeas. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do kraju, przejazd przez Macedonię, Serbię , zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień po śniadaniu, dalsza jazda przez Serbię, Węgry, Słowację do Polski. Powrót do kraju  w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

Kod Termin Cena
 - 

 

Świadczenia:
-
 przejazd komfortowym autokarem
-  zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach lub apartamentach 
-  wyżywienie: 9 śniadań,  9 obiadokolacji
-  opieka pilota
-  opieka duszpasterza 
- codzienne Msze Św.
-  ubezpieczenie KL i NNW
- turystyczny fundusz gwarancyjny 

  Uwaga: * Sugerowane kieszonkowe  na bilety wstępu, miejscowych przewodników, taksę klimatyczną, wjazdy do miast, zestawy słuchawkowe : ok. 140 €    
* kolejność zwiedzania może ulec zmianie   

Istnieje możliwość wykupienie dodatkowych ubezpieczeń:

- ubezpieczenie od chorób przewlekłych 

- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl