Pielgrzymka do Gruzji – Armenii 2021

Pielgrzymka do Gruzji – Armenii 2021

Gruzja - Armenia

1 dzień –  spotkanie na lotnisku z Kraków, odprawa, wylot do Gruzji. Przylot do Kutaisi. Przejazd do krasowej Jaskini Prometeusza z zadziwiającymi stalaktytami i stalagmitami. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu przejazd do Kutaisi. Zwiedzanie Katedry Bagrati położonej na wzgórzu     z widokiem na całe miasto. Spacer  po mieście. Następnie przejazd do Gelati - zwiedzanie kompleksu  klasztornego będącego na liście UNESCO. Wyjazd do Achalcyche. Po drodze spacer po parku w Borżomi ze źródłami słynnej wody mineralnej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień  - po śniadaniu zwiedzanie Twierdzy Rabat. Ze względu na bliskość granicy z Turcją od wieków wznoszono tu potężne twierdze w obronie przed najeźdźcą. Robiącym największe wrażenie jest potężny gród Wardzija. Przejazd malowniczą trasą wzdłuż rzeki Kury do Wardziji. Wardzija założona była w (12 w.) za czasów carycy Tamary. Składała się z 3000 jaskiń i liczyła 50 000 mieszkańców. Pięknie wyrzeźbione komory połączone wydrążonymi w skale korytarzami, udekorowana zabytkowymi freskami cerkiew przypominają o świetności miasta. Przejazd w  stronę ormiańskiej granicy Ninocminda. Dalej przejazd w stronę drugiego co do wielkości miasta     w Armenii Giumri. Miasto z bogatą historią, tradycją i dziedzictwem kulturowym. W 1988 roku trzęsienie ziemi w ciągu kilku sekund zniszczyło większą część miasta. Kolacja w restauracji "Czerkezi Dzor" (Czerkieska szczelina). Restauracja pod gołym niebem, z żywą rybą w basenach. Nocleg w hotelu.

4 dzień  - po śniadaniu wyjazd do Klasztoru Sagmosawank. Dalej przejazd do Eczmiadzinu. (Eczmiadzin to centrum religijne Ormiańskiej Apostolskiej Cerkwii, nazywane ormiańskim Watykanem. To tutaj w 303 roku na miejscu pogańskiej świątyni została wybudowana cerkiew - najstarsza w Armenii. 301 roku Armenia jako pierwsze państwo uznała chrześcijaństwo religią państwowa). Zwiedzanie cerkwi św. Ripsime (7w.) - perła architektury ormiańskiej. Na trasie do Erewania zwiedzanie ruin Świątyni Zwartnoc z 7w. (UNESCO). Przyjazd do stolicy. Kolacja w regionalnej restauracji. Nocleg.

5 dzień  - po śniadaniu zwiedzanie Erewania: Cicernakaberd - miejsce pamięci poświęcone ofiarom rzezi Ormian. Wizyta w Maternandaran - instytucie badawczo-naukowym oraz skarbnicy starodawnych rękopisów. Przejazd do pogańskiej świątyni Garni - malownicza  w stylu helleńskim i jednocześnie niepowtarzalny przykład starodawnej architektury ormiańskiej. Powrót do Erewania. Kolacja i nocleg.

6 dzień  - po śniadaniu wycieczka w region Wajoc Dzor, zamieszkały już w epoce brązu. Na trasie zwiedzanie klasztoru Chor Wirap (4-17w) położonego w Dolinie Araratskiej, u stóp góry Ararat, do której dopłynęła Arka Noego. Wizyta w wiosce Areni i jednej z winnych piwnic znanej z wysokiej jakości win gdzie odbędzie się prelekcja na temat starodawnych technologii uprawy winorośli. Przejazd do klasztoru w Norawank – ważne centrum religijne i kulturowe 12w. położone w niedostępnym miejscu w odległości 122km od Erewania.  Powrót do Erewania. Kolacja, nocleg. 

7 dzień  - po śniadaniu wyjazd nad Jezioro Sevan - zajmuje ok.5% powierzchni Armenii     
i znajduje się na wys.1900 m npm. Klasztor Sevanavank. Dalej przejazd do Hachpat (UNESCO).  Około 16.00 zmiana pilota oraz autokaru na granicy ormiańsko-gruzińskiej. Sadachło. Przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień  - po śniadaniu zwiedzanie stolicy - Stare i Nowe Tbilisi. Cerkiew Metechi (13w.), synagoga, Katedra Sioni (6-7w.) z krzyżem św. Niny, cerkiew Anczischati (6w.). Wejście pod pomnik Matki Gruzji, Cytadela Narikala (4w.), stare łaźnie, cudowny widok na stare miasto. Przejazd do starej stolicy i religijnego centrum Gruzinów Mcchetu, zwiedzanie zabytków będących na liście UNESCO: klasztor Dżwari (6w.), Katedra Cweticchoweli (11 w.) - tu przechowywany jest fragment szaty Chrystusa.  Kolacja w restauracji gruzińskiej z muzyką   i tańcami. Powrót do hotelu, nocleg.

9 dzień – po śniadaniu zwiedzanie kompleksu klasztornego Dawid Garedża na półpustyni na granicy z Azerbejdżanem. Klasztor założony w 6 wieku był centrum naściennego malarstwa. Powrót do Tbilisi, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień  - po śniadaniu przejazd do Batumi spacer po mieście: Katedra, Pomnik Medei, bulwar w Batumi. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień  - po śniadaniu czas wolny, plażowanie, kolacja, nocleg.

12 dzień  –   po śniadaniu. Przejazd na lotnisko w Kutaisi. Wylot do Polski, przylot do Kraków. 

 

Kod Termin Cena

 - 

 

Cena zawiera:

* przelot na trasie Kraków/Balice - Kutaisi - Kraków/Balice

* bagaż podręczny (40 x 30 x 20 cm), bagaż rejestrowany

* transport autokarem na całej trasie zwiedzania

* 9 noclegów w hotelach pokoje 2 os.,

* 11 śniadań, 11 obiadokolacji

* opiekę przewodnik polskojęzycznego

* ubezpieczenie KL, NNW i bagaż,

* turystyczny fundusz gwarancyjny

* bilety wstępów do zwiedzanych obiektów

 

Cena nie zawiera: obligatoryjnych napiwków dla kierowcy, przewodnika, zestawów słuchawkowych ok. 60 USD

Dopłata do pokoju 1 os. 250 $;

Istnieje możliwość wykupienie dodatkowych ubezpieczeń:

- ubezpieczenie od chorób przewlekłych 

- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie oraz godziny lotów mogą ulec zmianie

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl