Pielgrzymka do Meksyku – Acapulco

Pielgrzymka do Meksyku – Acapulco

Pielgrzymka do Meksyku - Acapulco

1 dzień - Zbiórka na lotnisku w Warszawie o godz. 04:05, wylot o godz. 06:05 (przesiadka w jednym z portów europejskich). Przylot do Mexico City o godz. 19:25, następnie przejazd do hotelu, kolacja
i nocleg

2 dzień - Śniadanie. Przejazd do Narodowego Muzeum Antropologii i Historii, gdzie są wspaniałe zbiory archeologiczne i etnograficzne dotyczące dawnych i współczesnych Indian meksykańskich, najlepsze tego rodzaju muzeum na świecie. City tour po Centrum Historycznym (m.in. Plac Zocalo, Pałac Narodowy, Katedra Metropolitarna). Przejazd do południowej dzielnicy miasta, Xochimilco i przejażdżka stylizowanymi gondolami po dawnych kanałach azteckich. Obiadokolacja na łodziach. Nocleg.

3 dzień  - Śniadanie. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej z Gwadalupe. Zwiedzanie tzw. Miasteczka Matki Bożej, na które składają się piękne kościoły i kaplice związane z kultem Madonny objawionej na Tepeyaku. Czas wolny na indywidualną modlitwę i zakupy pamiątek. Przejazd do strefy archeologicznej Teotihuacan, oddalonej o 48 km od stolicy. Wspaniałe Piramidy: Słońca, Księżyca, Pierzastego Węża są najczęściej fotografowanymi budowlami w całym Meksyku. Zwiedzanie zespołów pałacowych m.in. Quetzalpapalotla. Kolacja w pobliżu piramid. Krótki pokaz folkloru indiańskiego. Nocleg w Puebla.

4 dzień  - Śniadanie. Zwiedzanie Puebla, tego najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku: kolonialna Starówka, kościół św. Dominika, Katedra.Przejazd w kierunku nadmorskiego portu Veracruz, położonego nad brzegami Zatoki Meksykańskiej. Po drodze wizyta na jednej z wielu plantacji kawy. Zapoznanie się z procesem upraw i produkcji kawy, degustacja i możliwość zakupów. Przejazd do Veracruz i spacer po mieście. Zwiedzanie miasta. Kolacja i nocleg w Veracruz.

5 dzień - Śniadanie. Przejazd do miejscowości Villahermosa, stolicy stanu Tabasco. Zwiedzanie Parku Olmeków: kompleksu archeologiczno – przyrodniczego. Olmekowie, to najstarsza cywilizacja Mezoameryki, znana między innymi z wielkich, bazaltowych głów władców lub wojowników Olmeckich. Podziwianie zwierząt, które żyją w tropikalnym stanie Tabasco. Przejazd na nocleg do Palenque. Kolacja i nocleg.

6 dzień - Śniadanie. Zwiedzanie porozrzucanych w dżungli budynków Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Krzyża, Świątynia Słońca. Przejazd do San Cristobal de las Casas. Po drodze wizyta pod kaskadami Agua Azul, możliwość kąpieli i spacerów wzdłuż kaskad. Wieczorny spacer po stolicy zapatystów – San Cristobal. Kolacja i nocleg.

7 dzień  - Śniadanie. Wizyta w indiańskich wioskach San Juan Chamula, gdzie znajduje się niezwykły synkretyczny kościółek i Zinacantan, gdzie odwiedzimy jedną z indiańskich rodzin. Przejazd do Kanionu Sumidero - spływ motorówkami w dramatycznej scenerii jednego z najgłębszych kanionów na świecie. Możliwość zobaczenia małp, krokodyli i ptactwa wodnego. Kolacja i nocleg w Tehuantepec.

8 dzień  - Śniadanie. Po drodze do Oaxaca krótki postój przy najstarszym drzewie Meksyku w miejscowości Tule. Wizyta w rodzinnej fabryczce wytwarzającej mezcal i targi wyrobów indiańskich Zwiedzanie, położonej na wzgórzu, dawnej stolicy cywilizacji  Zapoteków – Monte Alban. Przyjazd do Oaxaca. Kolacja i nocleg.

9 dzień  - Śniadanie. Spacer po kolonialnym mieście Oaxaca: Główny Plac Miasta, Kościół Św. Dominika, miejscowy targ i fabryka wyrabiająca czekoladę. Przejazd malowniczą drogą, w scenerii charakterystycznych dla Meksyku kaktusów (krótka przerwa na zdjęcia) do Taxco. Kolacja i nocleg w Taxco.

10 dzień  - Śniadanie. Zwiedzanie „stolicy srebra” Taxco: spacer po krętych uliczkach kolonialnego miasta: barokowym kościół Św. Priscylii i Św. Sebastiana. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Przejazd w kierunku „perły Pacifiku” Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do morza.

11 dzień  - Wypoczynek All inclusive.

12 dzień  - Po śniadaniu wyjazd na lotnisko w mieście Meksyk. Po drodze obiad w przepięknej hacjendzie. Transfer na lotnisko i wylot do Warszawy o godz. 21:55 (przesiadka w jednym z portów europejskich) .

13 dzień - przylot do Warszawy o godz. 23:25. Zakończenie pielgrzymki.

Kod Termin Cena

 - 

Cena zawiera:

- przelot na trasie Warszawa  – Mexico City - Warszawa
- zakwaterowanie w hotelach 4-5*, pokoje dwuosobowe
- śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Acapulco
- napiwki w hotelach i restauracjach
- transfery i transport klimatyzowanym autobusem/busem
- bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu
- codzienne Msze Święte
- przewodnika-pilota po polsku (odbiera grupę na lotnisku w Mexico City)
- turystyczny fundusz gwarancyjny
- ubezpieczenie KL, NNW i bagaż

 

Cena nie zawiera:

- napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive
- napiwków dla kierowcy i przewodnika (ok 30 usd/pax)
- dodatkowego ubezpieczenia - koszty rezygnacji (3,5% ceny)
- dodatkowego ubezpieczenia - choroby przewlekłe
- wydatków osobistych
- dopłata do pokoju 1 osobowego 380 USD

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl