Pielgrzymka do Meksyku – Acapulco

Pielgrzymka do Meksyku – Acapulco

Pielgrzymka do Meksyku - Acapulco

1 dzień  - spotkanie na lotnisku w Warszawie o godz. 04:05, wylot z Warszawy o godz. 06:05  (przesiadka w jednym z portów europejskich). Przylot do Meksyku o godz. 19:25, spotkanie z przewodnikiem, transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2 dzień Śniadanie.  Całodzienna wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej  z Guadalupe,  największego sanktuarium maryjnego na świecie, zwiedzanie Nowej Bazyliki mogącej pomieścić 10 tys. wiernych, Bazyliki Antycznej, Kaplicy Indian, Kaplicy na Wzgórzu, Ogrodów Guadalupiańskich. Zapoznanie z historią objawienia się Matki Bożej Indianinowi, Juanowi Diego. Czas wolny na osobistą refleksję i zakupy pamiątek religijnych. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk. 

3 dzień Śniadanie. Przejazd do dzielnicy Tlatelolco i zwiedzenie Placu III Kultur, miejsca ostatniego starcia Indian z hiszpańskim najeźdźcą, na którym  w sposób symboliczny spotykają się trzy kultury tworzące dzisiejszy Meksyk: kultura aztecka, hiszpańska   i metyska. Przejazd do strefy archeologicznej  w Teotihuacan – „ miejsca gdzie rodzą się Bogowie”, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Wizyta w warsztacie obróbki magicznego kamienia Azteków - obsydianu, w programie degustacja pulque, napoju zwanego obecnie „napojem ubogich” oraz tequili. Obiad w lokalnej restauracji i powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk. 

4 dzień Śniadanie. Przejazd na jeden z największych placów na świecie, główny plac Miasta Meksyk tzw. Zocalo. Zwiedzanie budowanego przez ponad 300 lat  Kościoła Katedralnego z pięknym ołtarzem barokowym, podziwianie pozostałości Templo Mayor, gdzie według Azteków znajdowało sie centrum wszechświata i zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, w którym znajdują sięsławne murale Diego Riviery przedstawiające historię Meksyku. Zwiedzanie jednego z najlepszych muzeów archeologicznych świata, Museo de Antropología. Historia, z bogatą kolekcją sztuki prekolumbijskiej. Podziwianie osiągnięć cywilizacyjnych Azteków, Majów i Olmeków. Przejazd do dzielnicy Xochimilco, w której to znajdują się wpiane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO tzw. pływające kolorowe ogrody. Rejs gondolami zbudowanymi przez Azteków kanałami przy dźwięku muzyki mariachi. Obiad na łodziach. Nocleg w Mieście Meksyk.

5 dzień  -  Śniadanie. Wyjazd malowniczą trasą z widokiem na ośnieżone wulkany Popocatepetl
i Iztaccihuatl do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Tenango del Aire prowadzonym przez polskich Pallotynów. Przejazd i wizyta w miasteczku Cholula, które posiada największą pod względem objętości, piramidę na świecie. Dla wytrwałych możliwość wejścia na piramidę. Wizyta w Tonantzintla - pięknym synkretycznym kościółku w stylu baroku folklorystycznego symbolu konkwisty i synkretyzmu religijnego. Dalsze podróżowanie malowniczą, porośniętą kaktusami trasą do jednego z piękniejszych miast Meksyku, Puebli zwanego “Miastem Aniołów" - ulubionego miejsca Papieża, Jana Pawła II. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej- nazwanej przez Fryderyka Humboldta w XIX w., “Ósmym Cudem Świata". Kolacja i nocleg w Puebla.

6 dzień Śniadanie. Wyjazd do Cuernavaca – miasta wiecznej wiosny i byłej rezydencji Cortesa. Wizyta w miejscowej katedrze z unikalnymi XVII-wiecznymi freskami japońskiego malarza, spacer po głównym rynku, oglądanie z zewnątrz pałacu konkwistadora Hernana Korteza - budowli
o cechach warownych, kryjącej tajemnicze labirynty. Przejazd do systemu jaskiń w Cacahuamilpa największych     i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej, stanowiących wielokrotnie scenerie rożnych filmów i koncertów znanych światowych artystów. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe, wśród nich liczne stalaktyty i stalagmity nastrojowo podświetlane. Ponad godzinny spacer po jaskini   i podziwianie stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów i innych formacji skalnych. Przejazd do górniczego Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra". Zakwaterowanie w hotelu, kolacja
i nocleg w Taxco.

7 dzień Śniadanie. Zwiedzanie sławnego ze sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Wjazd na punkty widokowe, spacer po krętych uliczkach, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca. Przejazd   w kierunku najsłynniejszego kurortu nad Oceanem spokojnym Acapulco.To legendarny kurort i latynoska "Perła Pacyfiku", kojarzona często z przepychem, stromymi skałami
i lśniącymi bielą plażami nad błękitnym oceanem. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive
z bezpośrednim dostępem do morza. 

8 dzień Odpoczynek all inclusive w Acapulco. Wieczorem wyjazd na La Quebrada, gdzie od kilkudziesięciu lat odważni clavadistas – skoczkowie, skaczą do wody z pionowej 35-metrowej skały – symbol Acapulco. 

9 dzień Ostatnie chwile wypoczynku na plaży i przejazd w kierunku Miasta Meksyk. Po drodze krótki postój Vistajermosa i obiad w Hacjendzie Korteza. Transfer na lotnisko i wylot do Europy
o godz. 21:55 (przesiadka w jednym z portów europejskich) .

10 dzień - przylot do Warszawy o godz. 23:25. Zakończenie pielgrzymki.

 

Cena zawiera:

- przelot na trasie Warszawa  – Mexico City - Warszawa

- zakwaterowanie w hotelach 4*, pokoje dwuosobowe

- śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Acapulco

- napiwki w hotelach i restauracjach

- transfery i transport klimatyzowanym autobusem/busem

- bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu

- codzienne Msze Święte

- przewodnika-pilota po polsku (odbiera grupę na lotnisku w Mexico City)

- turystyczny fundusz gwarancyjny

- ubezpieczenie KL, NNW i bagaż

 Cena nie zawiera:

- napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive

- napiwków dla kierowcy i przewodnika (ok 30 usd/pax)
- dodatkowego ubezpieczenia - koszty rezygnacji (3,5% ceny)

- dodatkowego ubezpieczenia - choroby przewlekłe

- wydatków osobistych
- dopłata do pokoju 1 osobowego 300 USD

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl