Pielgrzymka lotnicza do Włoch

Pielgrzymka lotnicza do Włoch

Bolonia - Asyż - Cascia - Rzym - Watykan - Neapol - San Giovani Rotondo - Monte San Angelo - Serracapriola - Termoli - Lanciano - Manoppello - Pescara

 

1 dzień  - zbiórka na  lotnisku Katowice/Pyrzowice, odprawa biletowo - bagażowa, wylot o godz. 19:35. Lądowanie w Bolonii o godz. 21:20. Następnie przejazd do hotelu w okolicach Asyżu, zakwaterowanie, nocleg. 
2 dzień  - po śniadaniu przejazd do Asyżu, nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkulą, Bazyliki św. Franciszka z grobem Świętego oraz Bazyliki św. Klary. Następnie przejazd do Cascia, miasta św. Rity - patronki spraw trudnych wręcz beznadziejnych. Nawiedzenie Bazyliki św. Rity. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – po śniadaniu przejazd do Rzymu nawiedzenie największego kościoła     w Rzymie poświęconego Matce Bożej - Bazyliki Santa Maria Maggiore, spacer po mieście. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.  

4 dzień – po śniadaniu przejazd do Watykanu, udział w audiencji generalnej z Ojcem Świętym Franciszkiem. Następnie zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II., spacer po mieście. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

5 dzień – po śniadaniu przejazd do Neapolu, nawiedzenie grobu Ojca Dolindo. (Tysiąc modlitw nie jest warta tyle, co ten jeden akt oddania się: […] „O Jezu, oddaję Ci się, Ty się tym zajmij!” – powiedział neapolitańskiemu kapłanowi, ojcu Dolindo Ruotolo sam Pan Jezus, zapewniając, że ma ona potężną moc!). Następnie przyjazd do San Giovani Rotondo, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień  - po śniadaniu pobyt w San Giovani Rotondo:

8.30 - Msza św. w języku polskim w kościele Świętego Pio z Pietrelciny

10.00 - Konferencja „Przesłanie św. Ojca Pio”, lokalni przewodnicy podzielą się wiedzą na temat miejsc związanych z Ojcem Pio

11.00 - Wspólna droga krzyżowa pielgrzymów z Polski

Zwiedzanie sanktuarium i klasztoru.

Obiadokolacja.

20.00 - Różaniec w języku polskim przy grobie Ojca Pio

21.00 - Adoracja krzyża w języku włoskim w kościele Matki Bożej Łaskawej

Powrót do hotelu, nocleg.

7 dzień   - po śniadaniu pobyt w San Giovani Rotondo:

8.30 - Msza św. w języku polskim w kościele Świętego Pio z Pietrelciny

Zwiedzanie Domu Ulgi w Cierpieniu.

Przejazd na Monte San Angelo, nawiedzenie Sanktuarium św. Michała Archanioła.

21.00 - Nabożeństwo światła i procesja. Różaniec na przemian w języku włoskim i polskim

Powrót do hotelu, nocleg.

8 dzień  - po śniadaniu przejazd do Serracapriola, gdzie w konwencie kapucynów znajduje się grób Sługi Bożego - Ojca Matteo, do którego pielgrzymują wierni z całego świata, następnie przejazd do Termoli nawiedzenie katedry gdzie w krypcie świątyni przechowywane są relikwie patrona miasta: św. Basso oraz znanego z Nowego Testamentu św. Tymoteusza. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień   - po śniadaniu przejazd do Lanciano, gdzie w VIII w. miał miejsce – Cud Eucharystycznego. Następne przejazd do Manoppello - miejsca przechowywania Cudownego Oblicza - Vero Nica.  Przejazd na lotnisko/Pescara, odprawa, wylot do kraju o godz. 18:35. Lądowanie w Krakowie o godz. 20:25. Zakończenie pielgrzymki 

Kod Termin Cena
 

 - 

Cena zawiera:

  • przelot samolotem: Katowice/Pyrzowice - Bolonia, Pescara - Kraków
  • transfer na lotnisko
  • zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach, pok.2,3 os. z łazienkami
  • wyżywienie: 8 śniadań, 7 obiadokolacji
    opiekę pilota 
  • opiekę duszpasterza 
  • ubezpieczenie: KL i NNW
  • obowiązkową składką ubezpieczeniową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Cena nie zawiera:

- biletów wstępu, komunikacji miejskiej, wjazdów do miast, opłaty klimatycznej, przewodników  lokalnych, zestawu słuchawkowego i innych opłat związanych z realizacją programu - 70 €
- napojów do obiadokolacji

- dodatkowego ubezpieczenia - koszty rezygnacji (3,5% ceny)

- dodatkowego ubezpieczenia - choroby przewlekłe

- wydatków osobistych

 

Uwagi: * Kolejność zwiedzania może ulec zmianie i będzie dostosowana do rozkładu lotów.

 

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl