Pielgrzymka do Włoch

Pielgrzymka do Włoch


     Pielgrzymka do Włoch

Wenecja – Loreto – Manoppello – Lanciano – San Giovani Rotondo – Monte San Angelo - Pompeje – Neapol – Monte Cassino – Rzym – Watykan – Asyż – Padwa

1 dzień  - podstawienie autokaru w Krakowie na parkingu przy ul. Kopernika obok Domu Turysty (obecnie hotel Wyspiański) o godz. 03:45, wyjazd o godz. 04:00. Przejazd przez Czechy, Austrię w kierunku Włoch. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Padwy, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

2 dzień - po śniadaniu przejazd do Wenecji, rejs statkiem na Plac św. Marka, zwiedzanie Bazyliki św. Marka, Campanila, Pałac Dożów, Most Westchnień, Most Rialto. Wieczorem przejazd do Loreto, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

3 dzień  - po śniadaniu przejazd do Loreto – pobyt w Sanktuarium MB Loretańskiej. Przejazd Manoppello - nawiedzenie Kościoła Kapucynów, w którym znajduje się Chusta Św. Weroniki – jedna z najcenniejszych relikwii Chrześcijaństwa. Następnie przejazd do Lanciano – miejsce cudu eucharystycznego. Przejazd do hotelu w San Giovani Rotondo, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

4 dzień  - po śniadaniu przejazd do San Giovani Rotondo, pobyt w Sanktuarium  Ojca Pio oraz przejazd na Monte S. Angelo – nawiedzanie Sanktuarium. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

5 dzień  - po śniadaniu przejazd do Pompei - nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Różańcowej oraz zwiedzanie wykopalisk antycznego miasta, zasypanego podczas wybuchu Wezuwiusza. Następnie przejazd do Neapolu i krótkie zwiedzanie miasta ze wspaniałą panoramą na Zatokę Neapolitańską i Wezuwiusz. Przejazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

6 dzień - po śniadaniu przejazd na Monte Cassino, zwiedzanie Opactwa Benedyktynów oraz Cmentarza II Korpusu Żołnierzy Polskich. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

7-8  dzień  - Pobyt w Rzymie i Watykanie zwiedzanie Watykanu i Rzymu: Plac i Bazylika św. Piotra, modlitwa przy grobie Ojca Świętego Jana Pawła II, Bazylika Matki Bożej Większej i św. Jana na Lateranie, Święte Schody oraz zabytków miasta: Kapitol, Plac Wenecki, Fora Cesarskie, Koloseum, Fontanny di Trevi i  Panteon, Hiszpańskie Schody. 

9 dzień  – po śniadaniu przejazd do Asyżu i zwiedzanie miasta: Bazylika Matki Boskiej Anielskiej - Porcjunkula wraz z Ogrodem Różanym, Bazylika Dolna św. Franciszka wraz z grobem św. Franciszka oraz Bazylika Górna
z zabytkowymi freskami Giotta, spacer malowniczymi ulicami w kierunku Bazyliki św. Klary. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

10 dzień – po śniadaniu przejazd do Padwy, nawiedzenie grobu św. Antoniego, zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego. Następnie przyjazd do Tarvisio, zakwaterowanie  w hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

11 dzień  – po śniadaniu wyjazd w drogę powrót do Polski. Przejazd przez Austrię, Czechy. Powrót do Krakowa w godzinach wieczornych.

Świadczenia:
* przejazd autokarem  
* zakwaterowanie: 10 noclegów w hotelach, pokoje 2,3 os.
* wyżywienie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji  
* opieka pilota
* opieka duszpasterza   * ubezpieczenie KL i NNW

Uwagi:
* Sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, miejscowych przewodników, wjazdy do miast, słuchawki,   bilety  komunikacji miejskiej -  ok. 65 €   * program  jest ramowy  i może ulec zmianie kolejność zwiedzania

 

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl