Pielgrzymka na Kubę

Pielgrzymka na Kubę

Havana - Pinar del Rio - Bueba Vista - Vinales - Cayo Lewisa - Cienfuegos - Trinidad - Camaguey - Santa Clara - Varadero

 

1 dzień  -  zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów. Wylot na Kubę. Przelot do Havany o godz. 17:30. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.  

2 dzień  -  Śniadanie. Wizyta w starej kolonialnej części Hawany. Hawana to przede wszystkim Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1982r. Dzielnicę tworzą cztery place: Plac Katedralny z jednym z najstarszych kościołów na Kubie, Plac Broni otoczony pięknymi kolonialnymi budynkami, Park Centralny i Kapitol, zbudowany na wzór klasycznego rzymskiego kapitolu. Wizyta w fabryce rumu Bocoy i w fabryce cygar Partagas, które są symbolem Kuby i jej największym towarem eksportowym. Przejazd do nowej części Hawany, zwiedzanie nowoczesnego Placu Rewolucji, przy którym znajdują się gmachy najważniejszych ministerstw rewolucyjnej Kuby, a także pomnik kubańskiego bohatera narodowego z czasów walk o niepodległość José Martí. Czas wolny na zrobienie zdjęć. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg. 

3 dzień - Śniadanie. Rejs łodziami po jaskini Cueva del Indio, gdzie znaleziono pozostałości prehiszpańskich kultur zamieszkujących Kubę. Krótki trekking po lesie deszczowym do wysokich na 35 metrów wodospadów Salto El Agua. Możliwość kąpieli pod wodospadami. Wizyta w pięknym ogrodzie orchidei w Soroa.  Powrót do hotelu w Hawanie, kolacja i nocleg.

4 dzień  – Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Rejs łodzią po Lagunie Skarbów do odtworzonej z domów na palach wioski Indian Taino - Guama, wizyta na farmie krokodyli. Wyjazd w kierunku Cienfuegos, portowego miasta nazywanego “Perłą Południa”, kolonialnej perły Kuby, założonej na początku XIX wieku przez emigrantów francuskich. Wizyta panoramiczna miasta: Park Martí i Teatr Thomasa Ferry. Przejazd do hotelu w Trinidad, zakwaterowanie kolacja i nocleg.

5 dzień  - Śniadanie. Zwiedzanie niezywkle pięknego kolonialnego miasta Trinidad. Miasto założone w 1514r to najbardziej błyszcząca perła architektury kolonialnej. Właśnie ze względu na swoją niezwykłą architekturę, Trinidad został wpisany na Listę Światowego Dzidzictwa UNESCO w 1988r. Spacer po starówce otoczonej kolonialnymi rezydencjami, przy którym znajduje się neogotycki kościół Św. Trójcy pochodzący z1808, Muzeum Romantyczne, które mieści się się w Rezydencji Palacio Brunet, Tawerna La Canchanchara gdzie będziemy mogli skosztować miejscowego drinku, Warsztat Ceramiki. Wizyta w starej hacjendzie rodziny Manaca Iznaga produkującej niegdyś trzcinę cukrową z 15-metrową wieżą, z której obserwowano pracę czarnych niewolników. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

6 dzień  – Śniadanie. Wyjazd do Parku Narodowego Guanayara, gdzie zaplanowany jest spacer w górę strumienia do wodospadu El Rocio, a następnie do jeziorka El Venado, gdzie będzie czas wolny na pływanie. Po kąpieli przewidziany jest posiłek w restauracji "La Gallega", która stanowi atrakcję samą w sobie, ponieważ położona jest w lesie tropikalnym, z dala od cywilizacji. Podczas spaceru możliwość zobaczenia lokalnej fauny i poznawanie lokalnej flory, w tym także wiele roślin endemicznych. Powrót do Trinidadu, kolacja i nocleg.

7 dzień  – Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu.  Wyjazd w kierunku Santa Clara - miasto Papieża Jana Pawła II i Che Guevary - „zwane miastem Che”, ze względu na znajdujący się tu pomnik i mauzoleum argentyńsko – kubańskiego rewolucjonisty. W 1959 roku stoczyła  się tu bitwa decydująca o losach rewolucji kubańskiej. Wizyta w Mauzoluem Che Guevary, wielkiego bohatera Rewolucji i przyjaciela Fidela Castro i w  Muzeum Tren Blindado, które jest pociągiem wykolejonym przez wojska  rewolucyjne, które zatrzymały oddziały dyktatora Battisty. Obiad w miejscowej restauracji. Przejazd w kierunku najsławniejszego kubańskiego kurortu Varadero do hotelu położonego bezpośrednio przy plaży. Zakwaterowanie.  Wypoczynek z wyżywieniem all inclusive. Nocleg.

8 - 9 dzień    Wypoczynek all inclusive. Możliwość skorzystania z wycieczek opcjonalnych

10 dzień  Ostatnie chwile wypoczynku, transfer na lotnisko w Hawanie i wylot do Europy.

11 dzień    Transfer autokarem do Hawany i wylot do Europy.

12 dzień    Przylot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

Kod Termin Cena

 - 

 - 

Świadczenia:

- przelot na trasie Warszawa – Hawana - Warszawa (przez jeden z europejskich portów  lotniczych)
- hotele 3-4* według lokalnej kategorii
- 3 posiłki dziennie, all inclusive w Varadero
- napiwki w hotelach i restauracjach
- transfery i transport klimatyzowanym autobusem
- bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu
- przewodnika w języku polskim na całej trasie
- ubezpieczenie KL, NNW

Świadczenia nie obejmują
-
 wizy na Kubę (ok. 30 USD)
-  opłaty wylotowej z Hawany (ok. 30 USD)
-  napojów do posiłków, oprócz opcji All inclusive
-  zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodnika
 

Uwagi: Dopłata do pokoju 1-osobowego: 350 USD

 

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl