Pielgrzymka na Litwę

Pielgrzymka na Litwę

Sanktuaria Litwy i Mazur

Suchowola - Wilno - Troki - Szawle - Szydłów - Kowno - Święta Lipka - Gietrzwałd Warmiński

1 dzień - wyjazd z Krakowa. Przejazd do Suchowoli - miejsca urodzin bł. Jerzego Popiełuszki, zwiedzanie Izby pamięci. Następnie przejazd do Wilna zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja        i nocleg.

 2 dzień - po śniadaniu przejazd do Wilna i całodzienne zwiedzanie miasta śladami Świętych  i Błogosławionych (Faustyny Kowalskiej, Sługi Bożego Jana Pawła II, Andrzeja Boboli, Józefa Kuncewicza, Rafała Kalinowskiego, Urszuli Ledóchowskiej, ks. Henryka Hlebowicza). W programie m.in.: Ostra Brama, (Msza Święta w Kaplicy Ostrobramskiej), Klasztor Bazylianów i Cela Konrada, Sobór Św. Ducha, kościół Św. Teresy i Św. Kazimierza, Plac Ratuszowy, Katedra Wileńska z kaplicą Św. Kazimierza i grobami królewskimi, Uniwersytet z kościołem Św. Jana i Alumnat. Powrót na obiadokolacje i nocleg.

3 dzień - po śniadaniu przejazd do Trok i zwiedzanie - dawnej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego, zwiedzanie przepięknego XIV wiecznego zamku Witolda na wyspie jednego z jezior, nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, ulica Karaimska i Kienesa – świątynia Karaimów. Następnie przejazd do Wilna: Cmentarz na Rossie – Mauzoleum Marszałka i chwila zadumy na najsłynniejszej wileńskiej nekropolii (groby: Antoniego Wiwulskiego, Władysława Syrokomli, Joachima Lelewela, Euzebiusza Słowackiego), przejazd na Antokol: Kościół św. św. Piotra i Pawła – perła barokowej architektury, dom, w którym mieszkała św. Faustyna Kowalska, wileńska Wzgórze Trzech Krzyży, Msza Święta w dominikańskim kościele św. Ducha, Powrót na obiadokolacje i nocleg.

4 dzień - po śniadaniu przejazd do Szawli na Górę Krzyży – słynna Litewska Golgota z ponad 100 tys. krzyży, nawiedzona przez Ojca Św. Jan Paweł II. Przy ołtarzu papieskim Msza Święta. Następnie przejazd do Szydłowa – miejsca pierwszych europejskich objawień Maryjnych. Przejazd do Kowna, zakwaterowanie  w  hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień - po śniadaniu przejazd do Kowna i zwiedzanie Starego Miasta z ratuszem zwanym „Białym Łabędziem”, Katedry Piotra i Pawła, kościoła Wniebowzięcia MB nad Niemnem, dawne Gimnazjum,  w którym pracował Mickiewicz. Następnie przejazd malowniczą mazurską trasą do Świętej Lipki – znane sanktuarium, przepiękny barokowy kompleks kościelno – klasztorny i słynne organy. Następnie przejazd do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie Warmińskim (Polskie Lourdes!). Udział w nabożeństwie wieczornym, spotkanie z Księdzem Kustoszem i zapoznanie się z historią objawień. Kolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma.

6 dzień - Msza Święta w Sanktuarium, śniadanie, czas wolny. Przejazd do Niepokalanowa Sanktuarium Św. Maksymiliana Kolbe, Muzeum i słynna Panorama Tysiąclecia. W godzinach południowych wyjazd w drogę powrotną. Powrót w godzinach wieczornych.

 

Kod Termin Cena

 - 

 Świadczenia: 
-
 przejazd autokarem
-  zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach
wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji
opieka pilota
opieka duszpasterza
- codzienne Msze Św.
-  ubezpieczenie: KL i NNW, bagaż
- turystyczny fundusz gwarancyjny 

Cena nie zawiera: 

 *Sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, wjazdy do miast, miejscowych przewodników, taksę klimatyczną, zestawy słuchawkowe  ok.  35 euro 

Istnieje możliwość wykupienie dodatkowych ubezpieczeń:

- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 

- ubezpieczenie od chorób przewlekłych 

 

 Uwagi :  * kolejność zwiedzania może ulec zmianie  


Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl