Pielgrzymka śladami św. Pawła

Pielgrzymka śladami św. Pawła

 Filippii – Kawala – Saloniki – Meteory – Delfy – Ateny - Korynt – Epidauros – Mykeny – Verginia

1 dzień wyjazd z Krakowa  o godz. 05.00, po Mszy Świętej rozpoczynającej pielgrzymkę przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

2 dzień po śniadaniu dalsza jazda przez Serbię, Bułgarię do Grecji. Przyjazd do Kawali (starożytnego Neapolu, miasta, które jako pierwsze zostało odwiedzone przez św. Pawła podczas jego podróży misyjnej po Europie), zakwaterowanie hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

3 dzień po śniadaniu przejazd do Filippi, nieopodal Kawali, gdzie św. Paweł założył pierwszą gminę chrześcijańską w Europie. Następnie przejazd do Salonik, miasta związanego z pobytem św. Pawła. Zwiedzanie Białej Wieży, Rotundy św. Jerzego, Bazyliki św. Demetriusza, Kościoła Mądrości Bożej. W godzinach wieczornych przyjazd na Riwierę Olimpijską, zakwaterowanie w hotelu,  obiadokolacja, nocleg. 

4 dzień po śniadaniu czas wolny na wypoczynek nad morzem, następnie przejazd przez Dolinę Tembi do Meteorów – zwiedzanie słynnych klasztorów podniebnych, wizyta w pracowni ikon   w Kalambace. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

5 dzień po śniadaniu przejazd do Delf   w górach Parnasu – zwiedzanie kompleksu wykopalisk miasta słynnej w starożytności wyroczni delfijskiej, następnie przejazd do Ossios Loukas - średniowiecznego klasztoru św. Łukasza usytuowanego na odludnych zboczach masywu Helikon. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicach Aten, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

6 dzień po śniadaniu zwiedzanie stolicy Grecji,  w tym Akropol, Plaka dziewiętnastowieczna dzielnica Aten, Wielka i Mała Metropolia, Plac Sindagma z budynkiem Pałacu Królewskiego a przed nim zmiana wart, Stadion Olimpijski. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

7 dzień po  śniadaniu  przejazd na  Peloponez. W  programie  zwiedzanie  Koryntu, miejsca gdzie św. Paweł przebywał półtora roku. Następnie przejazd do Epidauros, pozostałości największego uzdrowiska antycznej Grecji,  z zachowanym teatrem. Kolejnym punktem jest zwiedzanie  Myken,  gdzie  zobaczymy  mury  cyklopie  z  Lwią  Bramą,  groby  szybowe i  Skarbiec Atreusza (domniemany grób Agamemnona). Powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg. 

8 dzień po  śniadaniu  wyjazd w kierunku Riwiery  Olimpijskiej, po drodze postój przy pomniku Leonidasa  w pobliżu wąwozu Termopile. Przyjazd na Riwierę Olimpijską, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

9 dzień po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Werginy, gdzie zobaczymy grobowce królów macedońskich z najważniejszym z nich: Filipa II i Aleksandra IV, syna Aleksandra Wielkiego. Następnie przez Macedonię, Serbię. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja,  nocleg. 

10 dzień – po śniadaniu, dalsza jazda przez Serbię, Węgry, Słowację do Polski. Powrót do Krakowa  w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

Świadczenia:
-
 przejazd autokarem
-  zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach 
-  wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji
-  opieka pilota
-  opieka duszpasterza
- ubezpieczenie: KL i NNW, bagaż

 

 

Uwagi: * Sugerowane kieszonkowe  na bilety wstępu, miejscowych przewodników: ok. 55  €   * kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl