Polskie Sanktuaria

Polskie Sanktuaria

Częstochowa – Poznań – Gniezno – Toruń – Gdańsk – Gietrzwałd Warmiński – Stoczek Klasztorny – Święta Lipka

1 dzień – wyjazd z Krakowa o godz. 06:00 Przyjazd do Częstochowy zwiedzanie Sanktuarium na Jasnej Górze – największego i najważniejszego sanktuarium Maryjnego w Polsce, obiektu niezliczonych pielgrzymek z Polski i zagranicy, z najcenniejszym skarbem, którym jest cudowny obraz Matki Bożej, zwanej Czarną Madonną. Czas wolny. Przejazd na nocleg w okolice Poznania.
2 dzień - po śniadaniu przejazd do Poznania spacer po starym mieście – Rynek, ratusz ze słynnymi koziołkami, następnie Ostrów Tumski – Bazylika Archikatedralna, most Bolesława Chrobrego. Następnie przejazd do Gniezna zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej - pw. Wniebowzięcia NMP - najważniejszy zabytek miasta, miejsce w którym znajdą się relikwie św. Wojciecha , bezcenny zabytek sztuki romańskiej jakim są Drzwi Gnieźnieńskie zwane również Porta Regia- Drzwi Królewskie które opowiadają historię życia św. Wojciech. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień – po śniadaniu przejazd do Torunia – spacer po starym mieście: Krzywa Wieża, dom Mikołaja Kopernika, Katedrę Św. Janów, ruiny Zamku Krzyżackiego, Kościół Najświętszej Marii Panny, Ratusz i Dwór Artusa. Następnie przejazd do Gdańska – wieczorny spacer po starym mieście. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień – po śniadaniu rejs statkiem na Westerplatte. Powrót do Gdańska i dalsze zwiedzanie - Ratusz Staromiejski Wielki Młyn, Kościół Św. Brygidy, Poczta Polska. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
5 dzień – po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie Warmińskim (Polskie Lourdes!). Następnie przejazd do Stoczka Klasztornego, odwiedzenie Sanktuarium Królowej Pokoju oraz miejsca internowania kardynała Wyszyńskiego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
6 dzień – po śniadaniu przejazd do Świętej Lipki – znane sanktuarium, przepiękny barokowy kompleks kościelno – klasztorny i słynne organy. Wyjazd w drogę powrotna to Krakowa. Przyjazd w godzinach wieczornych.

Kod Termin Cena

 - 

 - 

 

Świadczenia:
- przejazd komfortowym autokarem
- zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach
- wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji
- opieka pilota
- opieka duszpasterza
- codziennie Msza Święta
- ubezpieczenie: NNW
- turystyczny fundusz gwarancyjny

Uwagi:
* Sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, wjazdy do miast, miejscowych przewodników, taksę klimatyczną, zestawy słuchawkowe ok. 190 zł

* kolejność zwiedzania może ulec zmianie
* istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenie od kosztów rezygnacji oraz chorób przewlekłych.

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl