Sankt Petersburg

Sankt Petersburg

Kowno – Ryga – Tallin – St. Petersburg - Peterhof – Carskie Sioło – Psków – Wilno

1 dzień – wyjazd z Krakowa o godz. 05:00. Przejazd do Wilna, krótki spacer po starym mieście. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu przejazd do Kowna – zwiedzanie: rynek Starego Miasta, Bazylika Katedralna, Dom Perkuna, Ratusz zwany - Białym Łabędziem”. Przejazd w kierunku Szawli i Góry Krzyży. Przyjazd do Rygi. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

3 dzień – po śniadaniu zwiedzanie obwarowań z basztą Prochową, romańsko-gotyckiej Katedry, kościoła św. Piotra, zamku z XIV w. Przejazd do Tallina. Zwiedzanie Tallina: gotyckiej Katedry, średniowiecznego zamku Toompea, barokowego zespołu pałacowo-parkowego Kadriorg. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4 dzień – po śniadaniu przejazd w stronę St. Petersburga. Na granicy odwiedziny w potężnej twierdzy w Narvie, która zadecydowała o losach tej części Europy. Przyjazd do Sankt. Petersburga ( uzależniony jest od odprawy na granicy Rosyjskiej).  Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Sankt Petersburga: Twierdza Pietropawłowska z soborem św. Piotra i Pawła, klasztor Smolny, sobór Kazański i św. Izaaka. Spacer Newskim Prospektem. Rejs stateczkiem po Newie. Powrót do hotelu, nocleg.

6 dzień – po śniadaniu przejazd do Peterhofu – zwiedzanie letniej rezydencji Piotra Wielkiego. Zwiedzanie Ermitażu. Powrót do hotelu, nocleg.

7 dzień – po śniadaniu przejazd do Carskiego Sioła – zwiedzanie rezydencji carycy Katarzyny. W godzinach wieczornych przyjazd do Pskowa. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8 dzień – po śniadaniu spacer po Pskowie – zwiedzanie twierdzy, Kremla, soboru Trójcy Świętej. Następnie przejazd przez Łotwę, Litwę do Wilna. Przyjazd do Wilna. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

9 dzień – po śniadaniu przejazd na wileński cmentarz na Rosie a następnie krótka wizyta w Trokach , byłej stolicy Litwy i siedzibie karaimów. Wyjazd do Polski. Przyjazd do Krakowa w późnych godzinach wieczornych ( około 24.00).

 

Cena zawiera:
- przejazd komfortowym autokarem
- zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach**/***, pokoje 2 osobowe z łazienkami
- wyżywienie: 8 śniadań
- opieka pilota – przewodnika
- ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:
* kosztu wizy i pośrednictwa wizowego 350 zł
* dopłata do 8 obiadokolacji 450 zł

* biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz miejscowych przewodników ok. 120 €

Uwaga: Warunkiem ubiegania się o wizę rosyjską jest dokładnie wypełniony 1 formularz wizowy z 1 zdjęciem i paszportem (ważny minimum pół roku od daty wyjazdu z Rosji), który należy złożyć w biurze na 21 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy.

[Gallery not found]
Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl