Sanktuaria Alpejskie

Sanktuaria Alpejskie

Velehrad - Wiedeń - Mariazell - Altötting - Praga - Krztiny

1 dzień – wyjazd z Krakowa o godz. 07.00. Przejazd przez Cieszyn do Velehradu i zwiedzanie: klasztor Cystersów - najpopularniejsze w Czechach miejsce pielgrzymek religijnych i patriotycznych. Miejsce to było niegdyś siedzibą arcybiskupstwa św. Metodego w IX wieku. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień - po śniadaniu przejazd na Wzgórze Kahlenberg - Kościół św. Józefa, pamiątki po Janie III Sobieskim, taras panoramiczny. Następnie przejazd do Wiednia - objazd Ringiem i zwiedzanie Starego Miasta: Hofburg - zimowa rezydencja Habsburgów, Opera oraz Katedra św. Stefana. W godzinach  południowych przyjazd do Mariazell - Sanktuarium Maryjnego. Msza Święta. Przejazd do pensjonatu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień - Po śniadaniu przejazd malowniczą trasą turystyczną w kierunku Bawarii. Nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego w Altötting, gdzie czci się słynną Czarną Madonnę. Po Mszy św. zwiedzanie rotundy oraz szopki z
ruchomymi figurkami. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień - po śniadaniu wyjazd z hotelu i przejazd w kierunku Czech. W godzinach popołudniowych przyjazd do Pragi. Spacer malowniczymi ulicami Starego Miasta. Zwiedzanie: Rynek, Staromiejski Ratusz, Most Karola, Hradczany - zamek, Katedra św. Wita, Złota Uliczka. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień - po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze postój w Krztinach - najbardziej znanym miejscu pielgrzymkowym na Morawach, zwiedzanie kościoła z XVIII w. pod wezwaniem Narodzenia NMP. Msza Święta. Przyjazd do Krakowa w godzinach popołudniowych.

 

Cena zawiera: przejazd autokarem, zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach, wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje
opieka pilota, opieka duszpasterza, ubezpieczenie: KL i NNW, bagaż

Uwagi: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, sugerowane kieszonkowe na biletu, miejscowych przewodników, wjazdy do miast ok. 35 €

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl