Sanktuaria Francji

Sanktuaria Francji

Sanktuaria Francji

Paryż - Lisieux - Tours - Lourdes - Rocamadour - Paray le Monial - Nevers

1 dzień - Zbiórka uczestników na lotnisku w Katowicach. Przelot do Paryża. Przejazd do centrum zwiedzanie Paryża - opera Charlesa Garniera, plac Vendome z hotelem Ritz i kamienicą, gdzie ostatnie chwile życia spędził Fryderyk Chopin, Łuk Triumfalny, spacer po Polach Elizejskich. Obiadokolacja. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień - po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Paryża. Zwiedzimy m.in. Katedrę Notre Dame, Pałac Sprawiedliwości ze Świętą Kaplicą, Kaplicę Cudownego Medalika, kościół Sacre Coeur, Wieżę Eiffla (bez wjazdu)     i Pola Marsowe. Obiadokolacja. Następnie rejs statkiem po Sekwanie – możliwość zapoznania się z najważniejszymi zabytkami Paryża z perspektywy rzeki. Powrót na nocleg.

3 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Luwru – najsłynniejszego muzeum świata. Następnie przejazd do przejazd Lisieux - miasta Świętej Teresy, nawiedzenie miejsc związanych z życiem Świętej (Buissonets, Katedra św. Piotra, Karmel, Bazylika). Obiadokolacja. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

4 dzień - po śniadaniu przejazd do Tours. Nawiedzenie Bazyliki św. Marcina. Modlitwa przy Sarkofagu Świętego, katedra Saint-Gatien. Następnie przejazd do Lourdes, zakwaterowanie     w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień - po śniadaniu całodzienny pobyt w Lourdes: nawiedzenie Bazyliki Różańca Świętego, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Groty Objawień z napisem „jestem Niepokalane Poczęcie” tzw. Massabielskiej. Udział w e Mszy św. i Drodze Krzyżowej oraz poznanie miejsc związanych ze św. Bernadettą: młyn Boly (miejsce urodzenia i pierwszych lat życia rodziny Soubirous, La Cachot – dawne więzienie, w którym mieszkała wraz z rodziną w czasie objawień, kościół parafialny św. Piotra, gdzie ochrzczono Bernadetę (obecny Kościół Najświętszego Serca Jezusowego). Obiadokolacja, po której udział w procesji ze świecami. Powrót na nocleg.

6 dzień - po śniadaniu przejazd do Rocamadour miejscowości malowniczo usytuowanej na wapiennej skale na skraju wąwozu. Nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego ze słynną kaplicą Notre Dame z figurką Czarnej Madonny oraz grobowiec św. Amadoura. Przejazd do hotelu, nocleg.

7 dzień - po śniadaniu przejazd do Paray le- Monial. Nawiedzenie Sanktuarium. Tutaj żyła św. Małgorzata Maria Alacoque. Dzięki jej objawieniom dotyczącym kultu Najświętszego Serca Jezusowego, siedemnastowieczne miasto stało się znane na całym świecie. Odwiedzimy klasztor Sióstr Wizytek i pomodlimy się przy grobie św. Małgorzaty Marii Alacoque. Następnie przejazd do Nevers, gdzie nawiedzimy klasztor, w którym w przezroczystej trumnie spoczywa nienaruszone ciało św. Bernadetty. Zwiedzanie muzeum i przejście śladami „Świętej”. Przejazd do hotelu, nocleg.

8 dzień - po śniadaniu przejazd na lotnisko w Paryżu, odprawa. Przelot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

 

Świadczenia:

  • przelot samolotem na trasie Polska - Francja - Polska
  • bagaż podręczny
  • transport autokarem na całej trasie zwiedzania
  • zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach
  • wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
  • opieka pilota  
  • opieka duszpasterza
  • codziennie Msza Święta
  • ubezpieczenie: KL i NNW

 

Uwagi:

* sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, lokalnych przewodników, taksę klimatyczną: ok. 70 €   

             * kolejność zwiedzanie może ulec zmianie                                                                

             * bagaż rejestrowany płatny dodatkowo  

 

Istnieje możliwość wykupienie dodatkowych ubezpieczeń:

- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 

- ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 

 

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl