Sanktuaria Maryjne Czech i Słowacji

Sanktuaria Maryjne Czech i Słowacji

Lewocza – Mariańska Góra – Ołomuniec – Velehrad – Święta Góra – Praga

1 dzień – wyjazd z Krakowa o godz. 06:00.Przejazd w kierunku Słowacji do Lewoczy, miasta  nazywanego przez niektórych Słowacką Norymbergą, z którego swe pielgrzymki rozpoczynały narody Słowiańskie. Zwiedzanie Kościół św. Jakuba Starszego z XIV w. z największym na świecie ołtarzem gotyckim. Następnie przejazd do górującego nad miastem Sanktuarium na Mariańskiej Górze, gdzie znajduje się Bazylika Najświętszej Marii Panny z figurką Madonny. Msza Św. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

2 dzień – po śniadaniu przejazd w kierunku Czech do Ołomuńca, miasta morawskiego biskupstwa. Zwiedzanie Domu Biskupiego św. Wacława, romańskiego Pałacu Biskupiego, Górnego i Dolnego rynku, ratusza, Katedrę a także kościół św. Michała Archanioła, w którym znajdują się relikwie św. Jana Sarkandra. Msza Św. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

3 dzień – po śniadaniu przejazd do Velehradu - sanktuarium poświęcone Świętym Cyrylowi      i Metodemu, krzewicielom chrześcijaństwa na terenach zamieszkałych przez Słowian. Zwiedzanie Bazyliki Wniebowzięcia NMP oraz tzw. Cyrylkę. Msza Św. Po południu przejazd się do największego, czeskiego sanktuarium w Świętej Górze, nawiedzenie bazyliki Matki Bożej Nieustającej Pomocy. przejazd do hotelu, zakwaterowanie,  obiadokolacja, nocleg. 

4 dzień – po śniadaniu przejazd do Pragi. Nawiedzenie Sanktuarium Dzieciątka Jezus. Msza Św. Następnie zwiedzanie: słynnego Mostu Karola, Starego Miasta, Ratusza Staromiejskiego z przepięknym Zegarem Orlojem, Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

 5 dzień – po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania Pragi: Hradczany, Zamek, Katedra św. Wita, Mała Strana słynąca z pięknych ogrodów oraz Kościół św. Mikołaja. Msza Św. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przyjazd do Krakowa w godzinach późno wieczornych.

 

Świadczenia: 
-
 przejazd autokarem
-  zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach
-  wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje
-  opieka pilota - przewodnika 
-  opieka duszpasterza
- ubezpieczenie: KL i NNW, bagaż

 

Uwagi: * Sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, miejscowych  przewodników: ok. 20 € i 500 kč * kolejność zwiedzania może ulec zmianie

[Gallery not found]

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl