Szwajcaria – Niemcy – Austria – Czechy

Melk - Vaduz - Einsiedeln - Feldkirch - Stein am Rhein - Brno - Morawski Kras

1 dzień - odjazd autokaru z Krakowa o godz. 6.00. Podróż przez Czechy i Austrię. Przyjazd Melk. Zwiedzanie masta. Następnie przejazd do hotelu w okolicach Salzburga. Nocleg

2 dzień -  Przejazd do Lichtensteinu. Spacer po Vaduz, które jest stolicą księstwa. Przejazd do Lucerny, miasta położonego nad Jeziorem Czterech Kantonów i urzekającego turystów średniowieczną starówką. Zwiedzanie: Lwi Pomnik, most Kapellbrücke, barokowy kościół jezuicki, most Spreuerbrücke pokryty malowidłami z XVII wieku, renesansowy ratusz. Rejs statkiem po jeziorze. Przejazd autokarem do Einsiedeln  - ośrodka kultu i celu pielgrzymek w Szwajcarii. Przejazd do Rapperswil. Spacer po mieście: zamek z XII-XIV w., gdzie znajduje się muzeum polskie, kościół, ratusz. Przejazd do hotelu. Nocleg.

3 dzień  - śniadanie. Przejazd autokarem do podnóża Säntis. Wyjazd kolejką na szczyt (2502 m n.p.m.), skąd rozpościera się piękny widok na Jezioro Bodeńskie i Zuryskie oraz Alpy. Przejazd do St.Gallen. Zwiedzanie: starówka należąca do jednej z najpiękniejszych w Szwajcarii, kolegiata, pobenedyktyńska biblioteka klasztorna założona w IX w., ratusz miejski. Przejazd do Feldkirch. Spacer po starówce. Powrót do hotelu. Nocleg.

4 dzień  - śniadanie. Przejazd nad największe w Europie wodospady na Renie. Krótki postój. Przejazd do Stein am Rhein. Spacer uliczkami z XVI-wiecznymi bramami miejskimi i basztami strażniczymi oraz podziwianie malowideł na fasadach budynków przy Rathausplatz. Przejazd do Konstancji, spacer po mieście i wycieczka na wyspę Mainau z kwiatowymi ogrodami. Powrót do hotelu. Nocleg.

5 dzień  - śniadanie. Przejazd do Brna spacer po mieście. Przejazd do hotelu. Nocleg.

6 dzień – śniadanie. Przejazd autokarem do malowniczej krainy Morawski Kras, znanej z niemal tysiąca jaskiń i podziemnych tuneli. Zwiedzanie jednej z najatrakcyjniejszych jaskiń - Punkveni, spływ łodzią rzeką Punkvą poprzez malownicze groty. Wyjazd kolejką linową nad "Przepaść Macocha". W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. Przyjazd do Krakowa ok. godz. 21.00

 

Cena zawiera:
- przejazd komfortowym autokarem  
- 1 nocleg w hotelu w okolicy Salzburga, pokoje 2, 3,  osobowe z łazienkami 
-  3 noclegi w hotelu  w okolicach Feldkirch, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami 
-  1 nocleg w hotelu w okolicy Brna,  pokoje 2, 3,  osobowe z łazienkami
-  5 śniadań, 
-  opieka pilota – przewodnika 
-  ubezpieczenie KL, NNW i bagaż

 Dopłata do 5 obiadokolacji  190 zł

* Sugerujemy zaopatrzyć sie w ok. 15 euro + 60 CHF + 300 KC na bilety wstępu oraz inne  obligatoryjne opłaty i przewodników miejskich.

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl