Turcja – lotnicza

Turcja – lotnicza

Burgas – Troja – Pergamon – Efez – Selcuk – Maryemana – Milet Pamukkale – Konya – Kapadocja – Istambuł – Burgas

1 dzień –  zbiórka o godz. 01.45 zatoka postojowa – Dom Turysty ul.Kopernika,   transfer na lotnisko Katowice/Pyrzowice. Spotkanie z pilotem, odprawa, odlot o godz. 05:30, lądownie  na lotnisku w  Burgas o godz. 08:20. Następnie przejazd w kierunku granicy bułgarsko - tureckiej  i dalszy przejazd w okolice Gelibolu/ Canakkale. Przeprawa promowa przez Cieśninę Dardanele, zwiedzanie Troi, miasta Króla Priama, gdzie znajdują się: replika konia trojańskiego oraz wykopaliska i małe muzeum. Przejazd w okolice Pergamonu, zakwaterowanie w hotelu, kolacja nocleg.

 2 dzień – po śniadaniu przejazd do antycznego Pergamonu – jednego z „siedmiu zborów Apokalipsy wg Św. Jana”. Zwiedzanie ruin miasta słynącego niegdyś ze wspaniałej biblioteki i gimnazjonu. Dalszy przejazd do Didim przez okolice gdzie znajdowały się miejsca znane jako kolejne kościoły Apokalipsy: Tiatyra- dzisiejsze Aksehir, Smyrna dzisiejszy Izmir. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.                                                                                                               

3 dzień – po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Selczuku: ruin, wspaniałej niegdyś bazyliki  z grobowcem Św. Jana, Meczetu Isa Beja i  Artemizjonu. Meryemany – miejsca gdzie ostatnie lata swego życia spędziła Matka Boska, oraz najlepiej zachowanych w basenie Morza Śródziemnego ruin starożytnego miasta – Efez, w którym nauczał Św. Paweł. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 4 dzień – po śniadaniu pobyt wypoczynkowy w Didim – (niegdyś miejscowość ta zamieszkała była głównie przez kapłanki i kapłanów słynnej w całym starożytnym świecie świątyni Apollina z drugą, co do znaczenia po delfickiej wyrocznią, której wspaniałe ruiny stanowią do dziś niezwykłą atrakcję turystyczną. W czasach antycznych odbywały się tu doroczne zjazdy wróżbitów i kapłanów. Dziś znany kurort Riwiery Egejskiej z ładnymi piaszczystymi plażami, ciepłym, czystym morzem i tętniącą życiem nadmorską promenadą. Obiadokolacja, nocleg.

 5 dzień – po śniadaniu przejazd do Pamukkale, po drodze zwiedzanie Miletu, następnie starożytne Hierapolis - miejsce śmierci św. Filipa, zwiedzimy m.in.: antyczne sanatorium, amfiteatr, spacer po kaskadach wapiennych zwanych „Bawełnianym Zamkiem”. Możliwość kąpieli w basenie Kleopatry   z leczniczą wodą termalną. Przyjazd do hotelu w Pamukkale, obiadokolacja, nocleg.

 6 dzień – po śniadaniu przejazd do Konyi – starożytne Ikonium ( które odwiedził Św. Paweł) ważne centrum religijne, siedziba i miejsce spoczynku założyciela słynnego zakonu Wirujących Derwiszy Mevlany. Następnie przejazd do baśniowej Kapadocji słynącej  z "księżycowego krajobrazu" oraz skalnych grzybów utworzonych w wyniku erozji i dawnej aktywności wulkanicznej. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 7 dzieńpo śniadaniu zwiedzanie Kapadocji, w programie Göreme - dolina, w której znajduje się Park Narodowy z około 350 kościołami chrześcijańskimi wykutymi w skale,  z których najwspanialsze to Kościół Św. Barbary, Kościół Jabłka, Kościół Tokali i Ciemny Kościół. Zwiedzanie muzeum "Pod Gołym Niebem" oraz miasteczka Avanos słynnego z produkcji garncarstwa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
8 dzień - po śniadaniu wyjazd na dalsze zwiedzanie Kapadocji. Odwiedzimy Derinkuyu jedno z podziemnych tajemniczych  miast wydrążonych w starożytności na terenie Turcji    w tufie wulkanicznym. Składa się ono z wielu tuneli i pomieszczeń, w których miejscowa ludność chroniła się w czasie wojen, często na kilka miesięcy. Ihlara - oaza zieleni   w przepięknym wąwozie o pionowych ścianach. Malownicze miasteczko Ürgüp. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Po obiadokolacji dla zainteresowanych "noc turecka". Nocleg.

 9 dzień – po śniadaniu wyjazd z Kapadocji. Panoramiczny przejazd przez Ankarę - stolicę Turcji i zwiedzanie Anitkabir – mauzoleum Ataturka. Przyjazd do Istambułu przez most nad cieśniną Bosfor (ponad 1000 m) łączący Europę z Azją. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień – po śniadaniu zwiedzanie niezwykłych atrakcji Istambułu: Hagia Sofia (Kościół Mądrości Bożej) - arcydzieło sztuki bizantyjskiej z VI w., przekształcone w jedną  z najsłynniejszych muzułmańskich świątyń, Błękitny Meczet – najwspanialszy przykład klasycznego okresu sztuki islamskiej, Hipodrom – główne miejsce spotkań mieszkańców Konstantynopola, Cysterny - antyczne zbiorniki wody. Pałac Sułtanów Topkapi – niegdyś polityczne centrum imperium osmańskieg. W trakcie zwiedzania  rejs statkiem po Bosforze, który dzieli Stambuł na europejską i azjatycką część i dostarcza turystom niezapomnianych wrażeń. Zobaczymy m. innymi panoramę Pałacu Topkapi, Palacu Dolmabahce, Zatokę Złotego Rogu, Dzielnicę Galata i słynną Kiz Kulesi – Wieżę Księżniczki a także minarety i meczety Stambulu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 11 dzień – po śniadaniu wizyta w Polonezkoy (dawny Adampol) – osadzie pod Stambułem założonej przed laty przez Polaków, potomków powstań: listopadowego i styczniowego mieszkających od kilku pokoleń w pięknych okolicach niedaleko Bosforu. Zwiedzanie: muzeum Zofii Ryży, stary polski cmentarz, kościół. Po południu przejazd w kierunku granicy turecko – bułgarskiej w Derekoy. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 12 dzień – po śniadaniu, transfer na lotnisko do Burgas, odprawa, wylot o godz. 14:00. Przylot do Katowic/Pyrzowic o godz. 14:55. Transfer z lotniska na miejsce wyjazdu. Zakończenie pielgrzymki.

Kod Termin Cena

 - 

 - 

Świadczenia:

- transfer na/z lotniska Katowice/Pyrzowice
- przelot do/z Burgas
- opłaty lotniskowe
-
przejazd autokarem na całej trasie zwiedzania
-
zakwaterowanie: 11 noclegów w hotelach, pok. 2,3- osobowe 
-
wyżywienie: 11 śniadań, 11 obiadokolacji
-
opieka pilota 
-
ubezpieczenie: KL i NNW
 

 Uwagi:
* sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu do zwiedzanych  obiektów, wizę turecką, miejscowych  przewodników, bilety komunikacji miejskiej, rejs statkiem po Bosforze - ok. 140 Euro

 * kolejność zwiedzania może ulec zmianie

* obowiązkowo ważny paszport min. 6 miesięcy od daty powrotu

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl