Turcja

Turcja


 
Edirne Troja – Pergamon –  Izmir – Didim – Semczuk –  Efez – Milet  Pamukkale – Konya – Kapadocja – Istambuł – Sozopol

1 dzień – wyjazd z Krakowa o godz. 05.00. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.                                           

2 dzień – po śniadaniu dalsza jazda przez Bułgarię do Turcji. Przyjazd do Edirne, starożytnego Adrianopolu, krótkie zwiedzanie miasta. Obiadokolacja. Przejazd w okolice Gelibolu, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. 

3 dzień po śniadaniu przeprawa promowa przez Cieśninę Dardanele (łączącą Europę i Azję). Przejazd do Troi, zwiedzanie ruin oraz repliki Konia Trojańskiego. Następnie przejazd do antycznego Pergamonu - jednego z „siedmiu zborów Apokalipsy” wg Św. Jana, zwiedzanie ruin miasta słynącego niegdyś ze wspaniałej biblioteki i gimnazjonu. Dalszy przejazd do Didim przez okolice gdzie znajdowały się miejsca znane jako kolejne kościoły Apokalipsy: Tiatyra - dzisiejsze Aksehir, Smyrna - dzisiejszy Izmir. Zakwaterowanie w hotelu  w  Didim, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Selczuku: ruin, wspaniałej niegdyś bazyliki z grobowcem św. Jana, Meczetu Isa Beja, Artemizjonu oraz Efezu, jednego z najlepiej zachowanych miast antycznych na świecie, najważniejszego zabytku archeologicznego i historycznego Turcji gdzie nauczał św. Paweł i Jan. Zwiedzanie: słynna Droga Arkadyjska, do dziś czynny amfiteatr na ok. 15.000 osób oraz przepiękna, odrestaurowana fasada Biblioteki Celsusa. Powrót do hotelu w Didim. Obiadokolacja, nocleg.  

5 dzień po śniadaniu przejazd do Pamukkale, po drodze krótkie zwiedzanie Miletu - miasta filozofów: Talesa i Anaksymandra, następnie starożytne Hierapolis - miejsce śmierci św. Filipa, zwiedzimy m.in.: antyczne sanatorium, amfiteatr, spacer po kaskadach wapiennych zwanych „Bawełnianym Zamkiem”. Możliwość kąpieli w basenie Kleopatry z wodą termalną. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Pamukkale. 

6 dzień – po śniadaniu przejazd do Konyi – starożytne Ikonium ważne centrum religijne, siedziba i miejsce spoczynku założyciela słynnego zakonu Wirujących Derwiszów Mevlany. Dalszy przejazd do Kapadocji, kolacja   i nocleg w hotelu. 

7 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Kapadocji: Goreme (muzeum „Pod Gołym Niebem”, Kościół Św. Barbary, Kościół Jabłka, Kościół Tokali, Ciemny Kościół), Avanos (słynne z produkcji alabastru i garncarstwa). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.  

8 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Derinkuyu (podziemne miasto), wąwozu Ihlara oraz Urgup. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.  

9 dzień – po śniadaniu wyjazd z Kapadocji. Przejazd przez Ankarę. Panoramiczne zwiedzanie miasta. Przejazd do Istambułu przez most nad Cieśniną Bosfor (ponad 800 m) łączący Europę z Azją. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

10 dzień po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie zabytków Istambułu: Hagia Sofia, Hipodrom, Yerbatan Saray, Błękitny Meczet, pałac sułtanów Top Kapi, Wielki Bazar. Rejs statkiem po Bosforze (opłata we własnym zakresie ok. 20 EUR). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

11 dzień – po śniadaniu dalsze zwiedzanie Istambułu. Następnie przejazd do Sozopola, spacer po mieście podzielonym na dwie części: starą, która zachwyca drewniano – kamienną architekturą oraz stylizowanymi na ludowo tawernami i nową, tętniącą życiem i muzyką. Zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja, nocleg.  

12 dzień – po śniadaniu wyjazd z Sozopola przejazd przez Bułgarię, Serbię. Przyjazd do hotelu w okolicach Belgradu,  zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.   

13 dzień – po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do kraju, przejazd przez Serbię, Węgry, Słowację. Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych.


Cena zawiera:
-  przejazd komfortowym autokarem  
-  12 noclegów w hotelach, (pok. 2-3 os.)z łazienkami  
-  wyżywienie: 12 śniadań, 12 obiadokolacji
-  opieka pilota
- przewodnik miejscowy w  Kapadocji,   Istambule
- ubezpieczenie KL, NNW


Sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej po Istambule, wizę turecką,   zwyczajowe napiwki – ok. 150 € * obowiązkowo ważny paszport min 6 miesięcy od daty powrotu  

 

 

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl