Ziemie Święta – Jordania 10 dni

Ziemie Święta – Jordania 10 dni

Ziemia Święta - Jordania 10 dni 

1 dzień  KATOWICE/PYRZOWICE - TEL AVIV
Zbiórka na lotnisku w Katowicach/Pyrzowicach o godz. 14:10, odprawa biletowo - bagażowa, odlot do Tel Avivu o godz. 16:10. Lądowanie w Tel Avivie o godz. 20:50. Następnie przejazd do Betlejem, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień BETLEJEM - YAD VASHEM - EIN KAREM - JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Betlejem - miejsce narodzenia Pana Jezusa: Pole Pasterzy, Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota Mleczna. Następnie przejazd do Yad Vashem - Muzeum Ofiar        i Bohaterów Holokaustu. Kolejnym punktem będzie wizyta w Ein Karem - Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Na koniec dnia pojedziemy do Jerozolimy na Syjon Chrześcijański, gdzie mieści się Wieczernik i Kościół Zaśnięcia NMP. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień JEROZOLIMA
Śniadanie. Wizyta pod Ścianą Płaczu. Wizyta na Górze Oliwnej. Kościół Pater Noster - Ojcze Nasz. Dominus Flevit na trasie Niedzieli Palmowej. Ogród Getsemani - miejsce Agonii. Przejazd do Jerozolimy - Brama Lwia. Wizyta w Kościele Świętej Anny. Następnie przejście Drogą Krzyżową od Kaplicy Skazania aż po Bazylikę Grobu Pańskiego, Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień  BETANIA - JERYCHO - MORZE MARTWE - BETLEJEM
Śniadanie. Przejazd do Betanii Sanktuarium Łazarza, Marii i Marty. Przejazd do Jerycha – najstarszego miasta na świecie, widok na Górę Kuszenia. Kąpiel w Morzu Martwym. Przyjazd do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień HAJFA - NAZARET - KANA GALILEJSKA
Śniadanie. Przejazd do Hajfy. Wizyta na Stella Maris – centrum duchowości Karmelitów (Sanktuarium na Górze Karmel - Kościół Najświętszej Pani Karmelu - Bazylika, Grota Eliasza).  W trakcie przejazdu krótki postój przy akwedukcie niedaleko Cezarei Nadmorskiej. Następnie przejazd do Nazaretu – nawiedzenie Bazyliki NMP i kościoła św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej - miejsca pierwszego cudu Jezusa. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Wieczorem przyjazd do hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień  GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - TABGHA - KAFARNAUM - GÓRA TABOR
Śniadanie. Przejazd na Górę Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Następnie Tabgha - kościół upamiętniający cud rozmnożenia chleba i ryb, Kościół „Prymatu św. Piotra” na brzegu Kinneretu - miejsce namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb. Przejazd do miasta Kafarnaum, gdzie dziś trudno rozpoznać, że kiedyś była to tętniąca życiem metropolia. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Specjalnymi taksówkami wjazd na Górę Tabor, gdzie Chrystus ukazał się w chwale razem z Mojżeszem i Eliaszem. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 7 dzień  TYBERIADA - (JORDANIA) JERASH - AMMAN
Śniadanie. Msza Święta w Tyberiadzie w Kościele Świętego Piotra z piękną polską historią w tle. Następnie przejazd na granice Izrael i Jordania (uwaga na tym przejściu granicznym stemplowane są paszporty). Po przejściu, kierujemy się do Jerash – Pompei Bliskiego Wschodu. Ruin miasta, które do dziś zachwyca swoją odkopaną spod ziemi architekturą. Przyjazd do hotelu w Ammanie, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień AMMAN - MADABA - GÓRA NEBO
Śniadanie. Przejazd po Ammanie wizyta na wzgórzu Cytadeli, w amfiteatrze zachowanym z okresu Filadelfii. Na koniec wizyta w nowoczesnej dzielnicy Abdunie. Następnie Madaba – miasto Chrześcijan. Wizyta w Cerkwi Świętego Jerzego, gdzie znajduje się mapa składająca się z dwóch miliona kawałków. Wizyta na Górze Nebo – miejscu, z którego Mojżesz miał zobaczyć Ziemię Obiecaną. Przejazd do Wadi Musa zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień PETRA - AKABA
Śniadanie. Zwiedzanie Petry - "różowego miasta Nabatejczyków": Skarbiec, Grobowce Królewskie, Wąwóz Siq – to tylko niektóre z wyjątkowych miejsc, które kryje w sobie skalne miasto. Następnie przejazd do Akaby, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień AKABA - EJLAT - KRAKÓW  
Wczesne śniadanie. Przejazd na przejście graniczne w Akabie. Przejście granicy między Jordanią    i Izraelem. Przejazd na lotnisko w Ejlacie, odprawa, wylot w drogę powrotną o godz.13:10. Powrót do Krakowa o godz. 16:10. 

Kod Termin Cena

 - 

 

Świadczenia: 

  • przelot samolotem: Katowice/ Pyrzowice - Tel Aviv, Ejlat - Kraków/Balice
  • komfortowy autokar w Izraelu i Jordanii
  • zakwaterowanie w hotelach*** -  pok. 2 os. z łazienkami – zgodnie z programem
  • wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje w formie bufetu) - zgodnie z programem
  • ubezpieczenie KL i NNW 
  • opieka pilota/przewodnika
  • opieka duszpasterza

 Uwaga:
* dodatkowo na wstępy, napiwki, opłaty graniczne i realizację programu - 160 $

* paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki

* program jest ramowy i może ulec zmianom w zależności od zaistniałej sytuacji w czasie trwania wyjazdu!

 

Wydrukuj ofertę


copyright © 2010
www.apoloniatour.pl